Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Milliseid rõivaesemeid ei tohiks üle 40-aastased naised enam kanda moekunstnik Carolina Herrera arvates

  unsplash @ carolinehdz   Naise keha muutub kogu tema elu vältel. Puberteedieas hakkavad teismelise neiu kehavormid välja joonistuma...

 

unsplash @ carolinehdz
 
Naise keha muutub kogu tema elu vältel. Puberteedieas hakkavad teismelise neiu kehavormid välja joonistuma. 20-eluaastates on terve naise keha prink ja trimmis, ümarate rindade ja harmooniliste puusadega. 10 aastat hiljem hakkab naise keha natuke muutuma, ilmuvad esimesed naha lõtvumise märgid, samuti tekivad esimesed kortsukesed. 40-eluaastates naine hakkab liikuma menopausi poole. Sageli võib just selles perioodis täheldada kaalutõusu. Üldiselt arvatakse, et hoolimata vanusest, peab naine enda eest hoolitsema ja tundma end hästi nii oma kehas, kui peas. Kuulsa moekunstniku Carolina Herrera arvates aga ei tohiks naised, kellel on juba üle 40-aasta vanust, kanda teatud rõivaid, et mitte paista maitselagedatena.

40-aastasena ei katsu me enam meeldida teistele, vaid iseendale. Me hakkame mõistma paremini oma ilu ja õpime seda paremini väärtustama ning esile tooma. Me muutume enesekindlamaks ja valime palju suurema hoolega riideid, mis meile paremini sobivad nii sõpradega aega veetes, olulisel kohtumisel, kui töö juures. 

Moekunstnik Carolina Herrera on veendunud, et üle 40-aastased naised ei tohiks enam kanda järgnevaid rõivaesemeid.

1. Teksapüksid

Carolina Herrera arvates ei ole teksapüksid sobivad üle 40-aastastele naistele. Kuulsa moeeksperdi arvates sobivad teksad hästi kuni teatud vanuseni, keskealine naine peab aga valima elegantse stiili. Samuti tuleb välja jätte heledat tooni teksad ja jalgade ümber liibuvad retuusid. Carolina soovitab kanda selles vanuses naistel laiema lõikega ja mugavaid pükse igapäevaseks eluks. Soovi korral võivad naised kanda ka liibuvaid pükse aga kindlasti valides mõne tumedama tooni nagu must, tumesinine, tumehall või siis veinipunane. Need on värvid, mis ei mõju liiga provokatiivselt. Samuti ei tõsta need värvid esile võimalikke figuurivigu. 

2. Bikiinid või trikiinid

Üle 40-aasta vanused naised ei peaks tõstma esile oma seksuaalseid atribuute bikiine kandes. Carolina Herrera järgi peaks hakkama vältima selles vanuses kahe- või kolmeosalisi rannariideid. Vanusega hakkab nahk rohkem lõtvuma ja kõhu piirkonda võib tekkida rasvapolster. Selle tõttu tuleks eelistada trikood - ilusat ja elegantset.

3. Miniseelik

Miniseeliku kandmine naiste puhul, kellel on juba vanust üle 40-aasta, võib olla täiesti suur moeaps Carolina Herrera sõnul. Selles vanuses ei pea naised enam paljastama oma jalgu selleks, et äratada meessoo iha. Lisaks sellele ei tohiks rõivad selles vanuses enam piirata liigutusi. Tihti on naistel selles eas juba palju kohustusi õlgadel, mille pärast on oluline, et rõivad ei pitsitaks kusagilt ega takistaks liikumist. 

4. Avar dekoltee

20ndates eluaastates soovivad paljud naised oma rinda esile tõsta, valides avarama dekolteega rõivaid. Aja jooksul alles saavad nad aru, et see julge stiil ei väärtusta neid sugugi. Sest mehed eelistavad pigem seda, et üle 40-aastased naised säilitaksid loomuliku elegantsuse ja peene võlu. Carolina Herrera soovitab eelistada tumedamat tooni ja stiilseid rõivaesemeid ülemise osana ja sobitada need klassikaliste pükste ja kingadega.

5. Pikad juuksed

Pikad juuksed sobivad väga hästi teismelistele ja noortele neidudele, tõstes isegi esile näo ilu. Üle 40-aastastele naistele aga see lõige enam ei sobi. Parem on valida ilusasse soengusse lõigatud lühikesed juuksed, mis aitavad esile tõsta nende näojooni. Ja sobivaid soenguid on väga palju.

Kommentaare ei ole