Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Millised negatiivsed emotsioonid ei lase sul õnnelikuks saada?

Kõik inimesed tahavad olla õnnelikud. Meil on kõigil õnnest oma nägemus ja õnn on sageli midagi sellist meie jaoks, mida me peame saavutama...

Kõik inimesed tahavad olla õnnelikud. Meil on kõigil õnnest oma nägemus ja õnn on sageli midagi sellist meie jaoks, mida me peame saavutama ja milleni püüdlema. Alles hiljem tagasi vaadates mõistame me, et need hetked, mil me ootasime suurt õnne, olidki täis seda tõelist õnne, mis peitus väikestes asjades ja hetkedes nende inimestega, kes on meile kallid. 

Sageli aga röövivad hingerahu halvad mõtted ja käitumisharjumused. Ning takistavad meil seega õnnelikud olla. 

Õppides neid negatiivseid tundeid ära tundma, võid sa leida võimaluse, kuidas neist vabaneda ja seega elada täisväärtuslikumat elu. See nõuab mõningaid pingutusi aga tulemus on seda väärt.


unsplash @ andrewtneel

1. Kadedus

Kadedus on loomulik tunne, mis tekib sageli teiste edu nähes. Kui kadedus muutub aga toksiliseks, siis võib ta tekitada kannatusi nii sinus endas, kui ka sind ümbritsevates inimestes. Kui sa ei suuda rõõmu tunda teiste edu ja saavutuste üle, siis satud sa nõiaringi, millest on raske välja tulla.

Selleks, et seda saavutada, pead sa õppima iseennast rohkem väärtustama. Loo oma unistused, katsu end näha oma kujutlusvõime läbi elamas sellist elu nagu sa soovid ja keskendu kogu oma energiaga selleks, et elada oma elu nii nagu sa seda tahaksid. 

2. Liigne stress

Igapäevane stress takistab meil olla õnnelik. Mõningatel kordadel võib see seisund muutuda isegi haiglaseks, millest on raske lahti saada. Krooniline stress võtab aga ära julguse, muudab inimese jõuetuks ja võib viia depressioonini, kui sellest õigel ajal ei vabaneta.

Sellisel puhul on oluline keskenduda sellele, mis on sinu ärevushäirete allikaks, kust saavad alguse sinu hirmud ja muremõtted? Alles siis, kui sa oled leidnud põhjuse, pead sa tegema kõik, et sellest lahti saada. Väga hea oleks alustada igapäevase spordiga tegelemisega, mis aitab lahti saada negatiivsetest mõtetest. Samuti aitab spordi tegemine tõsta serotoniini ehk õnnehormooni taset kehas. Hea oleks ka ümbritseda end rohkem positiivsete inimestega, ka see aitab tuju parandada ning stressist lahti saada.

3. Häbitunne

Häbitunnet tekitavad ebakindlus ja meie nõrgad küljed. Hirm naeruvääristamise ees või selle ees, et sinu poole sõrmega näidatakse, on seotud kartusega mahajäetuse ees teiste poolt. See võib su elu täiesti halvata ja takistada sul elada nii nagu sa seda sooviksid.

Et sellest lahti saada, õpi oma vigade üle naerma. Võta oma eksimusi ja läbikukkumisi, kui hüppelauda, mis aitavad sul positiivsemalt edasi liikuda.

4. Ärevushäired

Ärevushäired teevad haiget ja ei lase sul elada rahulikult. Ärevus täidab su hinge kartuse, hirmu, kurbuse ja üksindusega. Selline seisund mõjutab suurel määral su tegutsemis-, kuulamis- ja väljendusvõimet. Sellepärast ongi oluline niipea, kui võimalik, sellest õppida vabanema, enne, kui ärevus end sinu hinge seab kogu eluks.

Kõige kasulikum nõuanne on luua positiivsetest, headest ja ilusatest mälestustest oma mälus album, kuhu sa alati vaadata võid, kui sa tunned ärevust enda üle võimust võtmas. Õpi tähistama ka väikeseid võite, sest just need avavad su tee õnneni.

5. Krooniline rahulolematus

Inimene on rahulolematu olend, kes kõhkleb ainult erinevate pettumuste vahel. Paljud meist kannatavad kroonilise rahulolematuse käes. Ometi on ka sellest tundest võimalik lahti saada ja vabaneda. Tähtis on teada, kuidas seda teha. 

Näiteks võiksid sa seda oma täiuslikkust otsivat külge oma isiklikuks kasuks ära kasutada, investeerides oma energiat üleehitaval moel. Samuti õppides hindama täiel määral iga etappi oma tööst ja elust, mis viib sind projektide elluviimisele lähemale.

6. Sõltuvus

Kui armastust peetakse õnne sünonüümiks, siis sõltuvussuhe võib olla lausa hävitava toimega. Liigne sõltuvus teisest inimesest takistab sul olla õnnelik ja rahul. Sellepärast on oluline säilitada oma iseseisvus otsuste vastuvõtmisel ja otsida oma probleemile lahendust, katsudes mõista oma emotsioone ning elada nii, et sa ei oleks mõjutatud teistest.

7. Viha

Mõnes olukorras võib viha olla jõud, mis aitab rasketest olukordadest üle saada. Ent viha ei ole alati lihtne kontrolli all hoida ja väga ruttu võib see muutuda agressiivsuseks, sooviga teisele inimesele haiget teha. Selle tõttu on soovitatav tundes viha mõtelda järele, hingata sisse, käituda arukalt ja targalt ning mitte lahendada läbi viha oma lahkhelisid. 


unsplash @ tjump


8. Haiglane hirm

Mõnikord võib hirm kaitsta meid ohu eest. Samuti aga võib hirm muutuda takistuseks, mis ei lase sul õnnelik olla. Liigne hirm on toksiline emotsioon. Selleks, et hirmust vabaneda, on hea mõtelda erinevatele asjadele, mis sinuga juhtuda võivad. Seejärel töötada välja plaan, kuidas on kõige targem erinevates olukordades käituda ja reageerida, nii, et see ei tekistaks sinus hirmu ega stressi. Nii oled sa selleks end vaimselt ette valmistanud kõigeks.

9. Pettumus

Pettumus võib halvata su elu ja lisaks ka hävitada. Pettumustunne on seotud läbikukkumiste või siis rahulolematusega, ning võib üsna ruttu muutuda salavihaks ning tuua endaga kaasa pahatahtlikku käitumist. Selleks, et sellest tundest vabaneda, tuleb koostada tegevusplaan. Sa pead leidma, mis on sinu elus tekitanud pettumust. Seejärel õppima keskenduma rohkem oma edusammudele ja mis kõige tähtsam: lubama endale õiguse eksida, sest mitte keegi ei ole täiuslik.
10. Ebatervislik konkurents

Üldiselt on konkurents hea, ent ta võib ruttu muutuda ebatervislikuks, kui ta tekitab pahatahtlikku ja agressiivset käitumist. Sellisel puhul tuleks rohkem keskenduda enda isiklikele eesmärkidele, leida oma tugevad ja nõrgad küljed ning töötada iseenda kallal selleks, et edu saavutada.

11. Pidev hädaldamine

Õnn saab alguse positiivsest mõttelaadist. Tihti esimene asi, mida tuleb muuta, on see, kuidas me oleme harjunud rääkima. Sest meie harjumusel rääkida on tohutu mõju meie enda õnnele. Ja sellepärast on väga tähtis hakata rääkima rohkem headest ja positiivsetest asjadest, julgustada ennast ja teisi ning lõpetama selle pideva hädaldamise, sest see ei vii kuhugi ja teeb sind ainult veelgi õnnetumaks.

12. Süütunne

Sageli tunneme me end süüdi erinevates olukordades aga väga tähtis on, et seda ei juhtuks liiga tihti ega süstemaatiliselt. Sest kui süütunne mõjutab emotsionaalset heaolu, siis muutub ta takistuseks, mis ei lase sul olla rahulik ega õnnelik. Sa pead õppima endale ja teistele andestama, ning endale teadvustama seda, mida sa vajad elus edasi minemiseks.

13. Hirm mahajäetuse ees

Liigsel tundlikkusel on oluline roll meie kartusel, et meid ei vajata ja meid tagasi lükatakse. Oluline on mitte sellele emotsioonile alla anda. Sest see mõjutab halvasti meie heaolu ja annab juurde mõjuvõimu inimestele, kellel ei ole meie suhtes head kavatsused. Sellepärast tuleb end kaitsta selle negatiivse energia eest, õppides ennast paremini väärtustama ja hindama. Õpi paremini tundma oma häid ja tugevaid külgi.

14. Depressioon

Depressioon on seisund, mis vajab terapeudi sekkumist aga samuti on võimalik ka ise midagi ära teha, et oma meeleseisundit parandada. Sa pead õppima oma mõtteid muutma ja neid parandama, ning muutma samuti oma nägemust asjadest. Õpi positiivsemalt rääkima, lepi minevikus aset leidnud vigadega ja ümbritse end heatahtlike inimestega. Need väikesed asjad aitavad sul vabaneda igapäevasest kurbusest.

15. Armukadedus

Nii, nagu kadeduski, on armukadedus halb emotsioon, mis võib vallandada halbu harjumusi ja hoiakut elu vastu. Ning hävitada su suhet. Kartus teist inimest kaotada, tekitab suuremat omanikutunnet, vajadust suurema kontrolli järele ja võib viia ähvardusteni. See ei tee sinu suhtele kindlasti head. Selle tõttu peab õppima armukadedusest vabanema ja looma vastastikkuse austuse teie omavahelises suhtes.

Kommentaare ei ole