Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Üks küsimus, mis aitab teist inimest läbi näha

Psühholoogid väidavad, et on üks küsimus, mis aitab kohe näha, millise inimesega sul tegu on. Esimesel kohtumisel on raske teada saada,...


Psühholoogid väidavad, et on üks küsimus, mis aitab kohe näha, millise inimesega sul tegu on. Esimesel kohtumisel on raske teada saada, milline on selle inimese tõeline iseloom, kellega sa kohtud. Seda juba sellel põhjusel, et kõik inimesed tahavad endast jätta võimalikult positiivset muljet ja näitavad ainult oma häid külgi.Kuidas siis teada saada, kellega tegu on? Tavaliselt seda kohe teada ei saagi ja alguses ikka hoitakse teatud distantsi niikaua, kuni selgub, kas teil on ühiseid huvisid jne.

Wake Forest'i ülikooli professor Dustin Wood väidab, et see, kuidas inimene teisi näeb, räägib nii mõndagi tema enda kohta. Kui sinu üldmulje teistest on positiivne, siis näitab see, et ka sina ise oled positiivne inimene.
See, kuidas sina teisi näed näitab, kas sa oled õnnelik ja rahulolev ja kui palju sind ennast hinnatakse.

Õnnetutel ja rahulolematutel inimestel on teistest sageli negatiivne arvamus.

Wood selgitab: " Lihtne kalduvus näha teisi inimesi halvas valguses viitab sellele, et inimesel endal on suurem kalduvus depressioonile ja teistele isiksusehäiretele."

Kui küsida inimese käest teiste kohta arvamust näitab samuti seda, millises valguses inimene ise ennast näeb.

Üldiselt kritiseerivad inimesed teiste juures jooni, mis neile endi juures ei meeldi aga mille olemasolu nad sisimas tunnistavad. Ja tõenäoliselt on tegemist joontega, mis on nende endi loomuses.

Seega võimaldab see küsimus näha läbi, millise inimesega sul tegu on.

Kommentaare ei ole