Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kuidas saada kaksikuid?

Unsplash @ jule_42 Paljud naised unistavad kaksikute saamisest, kui mitmed tegurid mängivad siin suurt rolli, siis on võimalik ka omalt...

Unsplash @ jule_42
Paljud naised unistavad kaksikute saamisest, kui mitmed tegurid mängivad siin suurt rolli, siis on võimalik ka omalt poolt natuke ära teha, et lootus suurem oleks.

 Kaksikuid on nii ühemunakaksikuid, kes on arenenud ühest munarakust, kui kahemunakaksikuid, kes on arenenud siis kahest munarakust. Ühemunarakukaksikud ehk identsed kaksikud on alati samast soost, neil on sama geneetiline kood ja sama platsenta. Mitteidentsete kaksikute puhul ehk siis kahemunakaksikute korral ei ole kaksikutel sama geneetiline kood ega sama platsenta. Nad võivad olla samast või hoopis erinevast soost. 


Kaksikute saamist mõjutavad mitmed erinevad tegurid:

1. Geenid

Kui sinu või su mehe suguvõsas on juba olnud kaksikuid, siis on sul suurem võimalus kaksikute saamiseks.

2. Rahvus

Aafrikas ja Euroopas sünnib palju rohkem kaksikuid, kui Aasia või Hispaania maades. 

3. Kaal ja pikkus

Üllataval kombel on just pikemakasvulistel ja kerge ülekaaluga naistel suurem tõenäosus kaksikuid saada. 

4. Ema vanus

Üle 35-aastastel naiste keha toodab rohkem folliikuleid stimuleerivat hormooni, mis võimaldab munasarjadel vabastada rohkem munarakke.Kaksikute saamist võib soodustada aga ka:

1. Piimatoodete tarbimine

Teaduslike uuringute järgi on kaksikute saamise võimalus suurem neil naistel, kes tarbivad rohkelt piimatooteid.

2. Rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetamine

Kui sa lõpetad rasestumisvastaste pillide võtmise, taaskäivitad sa oma hormoonide normaalse tsükli. Just sellel aastal, mis järgneb antibeebipillide lõpetamisele,  ongi kõige suurem võimalus kaksikute tõenäosuseks. 

3. Rasedus imetamise ajal

Imetamise ajal toodab keha kõige rohkem prolaktiini, mis erinevate spetsialistide sõnul tõstab riski kaksikute saamiseks.

4. Sinu mehe sõber tsink

Hoolitse, et su mees sööks palju tsinki sisaldavaid toiduaineid, nagu austrid, rohelised aedviljad ja seemned, mis stimuleerivad sperma tootmist ja tõstavad kaksikute saamise tõenäosust. 

Looduslikest vahenditest soodustavad teie võimalusi kaksikute saamiseks:

Kuningakepiõli,  mis sisaldab rikkalikult E-vitamiini ja gammalinoleenhapet. Just see viimane stimuleerib viljakust.

Lagrits sisaldab ühte ainet, mis aitab reguleerida hormoone.

Maca juur sisaldab 31 mineraalainet ja 60 fütotoitainet, mis tasakaalustavad naise hormoone. Samuti sisaldab ta glükosinolaati, mis aitab tõsta viljakust nii naiste, kui meeste juures.


Kommentaare ei ole