Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Intensiivne treening, mis võimaldab ruttu rasva põletada

   Ikka usutakse, et korralikuks treenimiseks ja rasva põletamiseks on vaja tunde jõusaalis higistada. Kui sul aga nii palju vaba aeg...

 

 Ikka usutakse, et korralikuks treenimiseks ja rasva põletamiseks on vaja tunde jõusaalis higistada. Kui sul aga nii palju vaba aega ei ole aga sa tahad oma keha ruttu vormi saada, siis võid proovida 4-minutilist intensiivset Tabata treeningut. Tulemused on üsna ruttu näha ja tõesti muljetavaldavad. Nii, et enam ei ole võimalik öelda, et sul treenimiseks aega napib, ka vähese ajaga on võimalik midagi ära teha hea tahtmise juures.

 


 

Tabata treening, mis aitab sul paremat vormi saada, parandada südame tervist ja põletada kaloreid

Aja puuduse korral on suure intensiivsusega intervalltreening ehk HIIT (High-intensity interval training) on intensiivne treening, mille vahele jäävad lühikesed taastumisperioodid.

See treening võimaldab tugevdada südame-veresoonkonda ja põletada rasva. Tänu lühikestele taastumisperioodidele treeningu jooksul, hakkab keha energiat võtma glükogeeni varudest pingutuste ajal ja rasvavarudest lühikeste puhkeaegade jooksul. Kõige suurem kasu, mida see treening kaasa toob, on see, et ta voolib keha kiiresti paremasse vormi.

 

 

 Selle intensiivse treeningu loojaks on Jaapanlane Izumi Tabata. Tabata treening koosneb kaheksast 20-sekundilisest intensiivsest treeningust, millele järgnevad 10-sekundilised puhkepausid. Kokku kestab kogu treening kõigest 4-minutit. Tundub lühike ja lihtne? Proovi järgi, enne kui liiga kiireid järeldusi teed!

Vahelduse toomiseks võid proovida teisi harjutusi aga sama intensiivsusega. 

Ära kunagi unusta soojendust ja venitusi eelnevalt paari minuti jooksul, selleks, et oma keha ette valmistada. 

Kui sulle meeldib joosta, siis tee 8 kiiret 20-sekundilist sprinti, mille vahele jäta 10 sekundit taastumist. 

Optimaalne Tabata treeningu pikkus on 5 - 25 minutit (koos soojenduse ja venitusega). Tuletame ka meelde, et liiga pikk ja liiga tugeva intensiivsusega treening võib tõsta stressihormooni kortisooli taset ja väsitada lihaseid.

 

 

Millist kasu sa Tabata treeningust saad? 

  • Isegi 24h tundi peale treeningut on su põhiainevahetus kiirem, see tähendab, et sa põletad rutem rasvu treeningule järgnevatel tundidel ilma, et sa midagi selleks teeksid.
  • Tabata treening tõstab kasvuhormooni tootmist, mis aitab põletada keharasva, hoides samal ajal lihaseid
  • Tabata treening vallandab füsioloogiliselt aktiivsete ainete ehk katehhoolamiinide tootmise  (peamiselt just adrenaliini, noradrenaliini ja dopamiini) tõusu, millel on oluline roll rasvade põletamise juures. 

Erinevaid Tabata treeninguprogramme leiab ka videode pealt, vali endale see varjant, mis sulle kõige rohkem sobib! Kommentaare ei ole