{ads}

HIDE

Viimased

latest

Kui sa unistad pikkadest juustest, siis ära tee enam neid vigu!

      Foto : unsplash / Jonathan J Castellon     Kas sul on...

 

 

 

Foto : unsplash / Jonathan J Castellon

 

 

Kas sul on ka probleeme tuhmide, elutute ja kuivade juustega? Kas sa tahaksid ka kiirendada juuste kasvu ilma neid kahjustamata? Siis jälgi, et sa ei teeks neid levinud vigu, mis takistavad juuste kasvu ja mis muudavad juuksed tuhmiks.

Juuste kasvu kiirendamiseks mingeid imevahendeid olemas ei ole aga sa võid kiirendada juuste kasvu sellega, et hakkad hoolitsema oma juuste ja eriti oma tervise eest. 

Sinu toitumine mõjutab kõige otsesemalt juuste kasvu. Seega on tähtis, et sa toitud mitmekülgselt, tarbida regulaarselt valke (munakollast, kanaliha, läätsed, mandlid ... ), magneesiumit ja rauda. Samuti võta piisavalt vitamiine (A- ja E- vitamiine) ning söö kuivatatud puuvilju. 

 

 

 

 


Nipid, mis kiirendavad juuste kasvu

Arvatakse, et keskmiselt kasvavad juuksed 1 sentimeeter kuus. Selleks, et juuste kasvu kiirendada, tuleb hoolt kanda peanaha eest, vältida fööni ja juuksesirgendaja kasutamist. Samuti on soovitatav kasutada looduslike kiududest harjastega juukseharja nagu metssea harjastega harja. Samuti võid sa proovida teha juukseid toitvaid, ravivaid ja kasvu ergutavaid maske ning - mähiseid eeterlike õlidega (riitsinusõli). Kindlasti väldi neid juuksehooldusvahendeid, mis sisaldavad silikooni ja parabeeni, mis ummistavad juuksepoore. Samuti on hea aeg-ajalt masseerida peanahka, ka see aitab ergutada juuste kasvu.


Milliseid vigu ei sa oma juustega teha ei tohi, kui unistad pikkadest juustest?

Ära kasuta lisasoojendusi. Juuksekiud on väga õrnad, mis murduvad kiiresti. Sellepärast pead sa hoolitsema oma juuste eest, kui sa tahad nende kasvu kiirendada. Kasuta fööni, sirgendajat, kuumi rulle ja kõiki teisi elektrilisi juuksehooldusvahendeid ainult äärmisel juhul. Juuste kuumtöötlemine kahjustab juukseid muutes neid kuivaks. Tulemuseks on nõrgad ja katkevad juuksed, mis ei kasva nii ruttu. Lase juustel õhu käes kuivada ja ära hõõru neid rätikuga. 

 

 

 

 

 


Selleks, et kiirendada juuste kasvu, ära pese juukseid iga päev

Juustekasvu kiirendamiseks ära kasuta liiga sageli tooteid, mis ummistavad juuksepoore. Seega viska ära kõik juuksehooldusvahendid, mis sisaldavad parabeeni ja silikooni. Ning ära pese juukseid iga päev. Ideaalne oleks pesta juukseid ainult 1 - 2 korda nädalas. 


Juustekasvu kiirendamiseks ära kammi märgi juukseid

Selleks, et juuksekasvu kiirendada, kammi juukseid enne ja pärast juustepesu. Väldi sünteetilisi harju ja eelista looduslikest kiududest harju nagu metssea harjastest näiteks. Kindlasti ei tohi aga kammida ega harjata märgi juukseid. Märgade juuste kammimine lõhub juukseid ja muudab nad nõrgaks. Eelista puidust juukseharja / kammi, kui sul on pusadega probleeme. 

 

Ära hoia juukseid liiga tihti patsis

Selleks, et juukseid mitte kahjustada, on vaja kasutada häid patsikumme. Liiga tugevad patsikummid lõhuvad aja jooksul juukseid. Juuksekasvu kiirendamiseks on hea, kui sa ei kanna kogu aeg sama soengut. Eelista pehmeid juuksekumme ja väldi väikeseid ja liiga peeneid patsikumme.


Ära liialda juuksehooldusvahenditega

Kõik šampoonid, maskid ja palsamist aitavad juukseid küll puhastada, toita ja niisutada aga liialdada nendega ei tasuks. Juustel tuleb lasta hingata ja kasvada. Ja peanahka ei ole vaja ummistada. Tee kord nädalas oma juustele maski, kasutades korralikke ja kvaliteetseid vahendeid, selle asemel, et kasutada silikooni sisaldavat palsamit peale igat juustepesu. Juustekasvu kiirendamiseks eelista looduslikke tooteid - riitsinuse - ja mandliõli, mesi ja munakollane.

 

Kommentaare ei ole