{ads}

HIDE

Viimased

latest

Põhjused, miks su kaal kohe kuidagi ei lange

      Foto : unsplash / Danielle MacInnes Mõnikord on nii, e...

 

 

 

Foto : unsplash / Danielle MacInnes

Mõnikord on nii, et hoolimata kõikidest su pingutustest kaal kohe kuidagi ei taha langeda. Sa oled hakanud sööma rohkem köögivilju, oled lõpetanud saiakeste söömise, ei tee enam iga nädalavahetus kooki ja sööd rohkem puuvilju aga sellest kõigest pole mingit kasu, sest su kaal püsib endiselt sama numbri peal. Mis selle kõige mõte siis on üldse? Lõppude lõpuks oled sa juba väsinud ja ei taha ennast enam peeglist nähagi. Võhma ka enam ei ole nii nagu enne ja mis oleks, kui lööks üldse kõigele sellele käega. Aga ära anna veel alla, mõnikord mõned väikesed põhjused takistavad sul kaalust alla saada.

 

Sa jätad mõne söögikorra vahele

Kui sa ennast näljutama hakkad, seab su keha ennast kokkuhoiurežiimile ja iga kord, kui sa sööd, läheb kõik toit rasvaks.

 

Alkohol

Juua ei tule mitte alkoholi, vaid vett. Alkohol sisaldab liiga palju suhkrut, miks läheb otse rasvaks ja ladestub vöö piirkonda. 


Sa heidad liiga hilja magama

Kui sa magad keskmiselt ainult 4 tundi öösel, võib sul olla raske kaalu kaotada. Liiga vähene uni mõjutab negatiivselt aju seda piirkonda, mis reguleerib söögiisu. 

 

Sa oled proovinud mitmeid erinevaid dieete

Ja sa oled saanud lahti oma liigsetest kilodest paariks kuuks aga seejärel on kõik need kilod ruttu tagasi tulnud. Nii oled sa oma ainevahetuse ära rikkunud. Selleks, et kehakaalu normi saada, tuleb süüa tervislikult ning mitmekülgselt. 

 

 

Sa ei joo vett

Vee joomine aitab keha mürkainetest puhastada.  

 

Sa sööd liiga kiiresti

Su ajul on vaja 20 minutit, et saata kehale signaali sellest, et kõht on täis. Söö aeglaselt sellepärast, nii ei söö sa üle.

 

Sa sööd söögiaegade vahel

Vahepalana eelista midagi tervislikku.

 

Sa ei tegele spordiga

Ainevahetuse parandamiseks on vaja palju liikuda.  

 

Stress

Ka stress võib olla põhjuseks, miks su kaal ei liigu. Sageli otsime me ka toidu kaudu lohutust, kui stressitase on liiga suur.

 


 


 

 Kommentaare ei ole