{ads}

HIDE

Viimased

latest

Kas sa tead, mitu korda nädalas pead sa oma sõpadega koos aega veetma selleks, et õnnelik olla?

      Foto : unsplash / Nani Williams        Sõbrad on ikk...

 

 

 

Foto : unsplash / Nani Williams

 

 

 

 Sõbrad on ikka need, kes annavad sulle tagasi hea tuju ja kellega on lihtsalt hea koos olla. Sõpradega aja veetmine on oluline juba ainuüksi vaimse ja füüsilise tervise heaks. 

Oxford'i ülikool viis läbi uuringutöö selle kohta, mitu korda nädalas peaksime me veetma aega oma sõpradega selleks, et olla terved ja õnnelikud. 

Tegemist oli uurimistööga, mis käsitles igapäevaelu meeldivamaid külgi ja sõbrad on kahtlemata need, kes muudavad elu palju paremaks. Mõned inimesed tahavad suhelda oma sõpradega iga päev, teised piirnevad sellega, et võtavad ühendust kord kuus aga keskmiselt oleks hea veeta oma sõpradega aega vähemalt 2 korda nädalas. 

 

 

 

 

 

Kui tihti sina oma sõpradega aega veedad? Kas sa pühendad neile liiga palju või liiga vähe aega? 

Sõbrad on need, kes aitavad sul end paremini tunda ning võtavad muremõtted ning stressi ära. 

Uurijate sõnul on nendel inimestel, kellel on suur tutvusringkond, väiksem oht haigestumistele ja samuti paranevad nad palju kiiremini. 

Uurimise käigus selgitati ka välja, et sagedaste kohtumiste eesmärk on alati sõprusesuhte tugevdamine. Väga hea on, kui sul on selliseid inimesi, kellega sa saad mitte ainult minna koos kinno ja kohvikusse, vaid ka rääkida tõsistest asjadest, saada asjalikku nõu ning aidata ise teist. See on väga oluline juba vaimse ja füüsilise tervise seisukohalt.


Kommentaare ei ole