{ads}

HIDE

Viimased

latest

9 märki, mis viitavad sellele, et sul võib olla magneesiumipuudus

  Inimese keha võib võrrelda masinaga, mis töötab väga keeruliste mehhanismidega -  selleks, et kõik hästi toimiks, peavad ...

 

Inimese keha võib võrrelda masinaga, mis töötab väga keeruliste mehhanismidega -  selleks, et kõik hästi toimiks, peavad mehhanismid olema töökorras. Organism vajab korralikuks funktsioneerimiseks palju erinevaid toitaineid, millel kõigil on oma eriline osa täita. Mõned toitained on vastutavad ainevahetuse hea toimimise eest. Magneesium on see, mis aktiveerib ainevahetuse protsesse ja täidab organismis palju erinevaid ülesandeid. Magneesium on eluliselt oluline mineraal, mille puuduse all kannatab kõige rohkem inimesi. Magneesium võtab osa mitmesajas elutähtsas reaktsioonis, osaleb vererõhu reguleerimisel, energia tootmise juures ning mängib suurt rolli lihaste ja närvide töö juures. Magneesium osaleb samuti mitmes põletikuvastased reaktsioonis ning aitab seeläbi ennetada haiguste teket. Paljud kuulsad arstid on arvamusel, et enamik haiguseid on seotud magneesiumi puudusega. Seega aitab magneesiumi tarbimine haigestumist ära hoida.

Magneesiumi puudus jääb sageli aga märkamata, sest verestestidega seda tuvastada ei saa. Veres asub vaid 1 % keha magneesiumivarudest.
 
 


Märke magneesiumi puudusest tuleb ise tähele panna

Magneesium on mikroelement, millel on elutähtis roll organismis, eriti just rakkude juures. Magneesium soodustab erinevate ensüümide ainevahetuse reaktsiooni kehas. Magneesium osaleb lipiidide normaalse ainevahetuse juures.

Organismi magneesiumivajadus erineb sõltuvalt vanusele
  • 4- 6 vanuses : 130 mg/päevas
  • 7 -9 vanuses : 200 mg/päevas
  • 10 - 12 vanuses  : 280 mg/päevas
  •  Täiskasvanueas naistel 360 mg/päevas ja meestel 420 mg/päevas

Millised märgid viitavad magneesiumi puudusele?

Lihaskrambid ja - värinad

 Magneesiumil on tähtis roll lihaste kokkutõmbumises, seetõttu on magneesiumi puudus vastutav krampide tekke eest. Magneesium on see, mis aitab lihastel lõdvestuda, seega magneesiumi puudus tõmbab lihaseid krampi. Näolihaste puhul võib kogeda tõmblusi, öösiti võib esineda jalavärinaid.

Krooniline väsimus

Täiesti normaalne on tunda aeg-ajalt väsimust, kiire elutempo surub ise meile seda peale. Kui väsimus aga ajaga ei kao, siis võib rääkida kroonilisest väsimusest, mis võib olla seotud magneesiumi puudusega. Madal energiatase ja nõrkus on tavaliselt märgid, mis viitavad magneesiumi puudusele.

Pearinglus ja nõrkus

Pearinglus võib viidata magneesiumi puudusele organismis.

Peavalud ja migreen

Kui peavalu annab endast märku otsmikul, siis võib see viidata magneesiumi puudusele.

Osteoporoos

Suur osa inimese magneesiumivarudest asub just luudest, sellepärast on magneesium eriti oluline just vanematele inimestele. Magneesiumi puudus organismis võib alandada kaltsiumitaset veres ning vähendada luutihedust. Kaltsiumipuudus aga muudab luud hapramaks ja kahjustab hambaid.

Kõrge vererõhk

Magneesium ja kaltsium on need, mis toetavad vererõhku ja reguleerivad seda ning kaitsevad seeläbi südant. Magneesiumi puuduse ja kõrge vererõhu vahel on otsene seos, magneesiumi puudus tõstab oluliselt südame-veresoonkonna haiguste riski. Samuti soodustab magneesiumi puudus veresoonte ahenemist, mis viib omakorda kõrgvererõhutõveni.

Apaatia, depressioon ja probleemid südamerütmiga 
 
 
 
 


Põhjused, miks magneesiumi puudus tekib

Intensiivne treening võib vallandada suurtes kogustes magneesiumi metabolismi ja tekitada magneesiumi puudust.

Stress ja ärevus võtavad suure osa magneesiumist organismist selleks, et reguleerida taset.

Me ei saa enam toitainetest kätte vajalikku kogust magneesiumi.

Suitsetamine on faktor, mis mõningatel puhkudel võib viia magneesiumi puuduseni.

Magneesiumi viivad kehast välja ka liigne alkoholi ja limonaadide joomine ning osade ravimite tarbimine. 

Magneesiumipuudus tekib kiiresti ka dieedipidajatel ning diabeedi all kannatavatel inimestel.
 
 
 
 
Mida siis teha? 


Magneesiumipuuduse ravi sõltub sellest, kui sügava puudusega tegu on. Kui tegemist on kerge magneesiumi puudusega, on vaja kõigepealt põhjus kindlaks teha. Magneesiumit saab kätte ka toidu kaudu, samuti tuleks eelistada tervislikumat toidulauda ja kontrollida stressitaset. Õigel kohal on siin kapsas, spinat, banaanid, avokaado, pähklid ja mandlid., samuti kõrvitsa- ja päevalilleseemned ning suvikõrvits. Lisaks sellele sisaldavad magneesiumi pruun riis, toortatar, tofu, kakao.

Magneesiumi ei ole võimalik üle tarbida. Magneesiumi saab võtta nii tablettide kujul, kui kapslitena või pulbrina. Samuti on võimalik mõningate preparaatide puhul magneesiumi nahale määrida või teha magneesiumiga jalavanne.

Võta magneesiumi koos B6 vitamiiniga, see aitab kaasa magneesiumi paremale omastamisele organismi poolt.Kommentaare ei ole