{ads}

HIDE

Viimased

latest

Märgid, mis viitavad vägivaldsele partnerile

  foto : pexels / Val Appollonio      Kahjuks ei ole vägiva...

 

foto : pexels / Val Appollonio

 

 

 Kahjuks ei ole vägivaldsetel inimestel otsa ette kirjutatud seda, kes nad tegelikult on. Enamik suhteid selliste inimestega saab alguse täiesti tavalisel moel. Tavaliselt on aga kõige suuremad kannatajad naised, kes ei julgegi rääkida sellest, mis kodus toimub, olles sellest täiesti traumeeritud. Millised märgid viitavad aga vägivaldsele partnerile? 

Ameerikas läbi viidud uuring suutis välja selgitada, millised märgid viitavad vägivaldsele inimesele, kellest oleks parem eemale hoida? Nimekiri ei ole lõplik. 

Üks esimestest märkidest on pealsurutud vahekorrad. Kui inimest vastu tema tahtmist sunnitakse vahekorras olema, on tegemist vägistamisega. Samuti on tegemist vägivaldse käitumisega. 

 

 

Sama kehtib siis, kui sa tunned, et pead olema nõus kõigega, mida su kaaslane ütleb, sest keeldumine võiks vallandada vihahoo. Ka sellisel puhul on teie suhtes tõsine probleem. 

Vägivaldne partner kasutab sinu peal alatut manipulatsiooni, mis väljendub erineval moel. Toksiline inimene ei kõhkle sind võrdlemast teistega, kritiseerib sind (ja su mõtteid, plaane, ideid), alandab sind teiste ees (mõnikord varjates seda huumori taha). 

Loomulikult ei tunne ta end süüdi (aga paneb sind end süüdi tundma). 

Ta on ülbe ja jultunud suurema osa ajast ja paneb sind ennast halvasti tundma teiste ees. 

Ta kritiseerib ja teeb sinu kohta kogu aeg märkuseid, ta ei toeta sind kunagi ja veelgi hullem - ta ei austa sind ega tunnista endavääriliseks. 

 

 

Ta seab endale sageli liiga kõrged eesmärgid, mida ta ei suuda ellu viia ja süüdistab seejärel sind kõikides oma õnnetustes ja probleemides. 

Ta ei pea millekski piire, mida sa sead ja teeb alati oma tahtmist

Teie vahel ei ole emotsionaalset sidet

Ta ei taha sind puudutada, hoidudes sellest nii palju, kui võimalik. 

Lisaks kõigele ähvardab ta sind kogu aeg maha jätta

Kui sa tunned, et su elukaaslane sind ei austa, siis lõpeta see suhe.

Kommentaare ei ole