{ads}

HIDE

Viimased

latest

7 märki sellest, et su kaaslane tekitab sinus masendust

    Foto : unsplash / Elia Pellegrini Halb suhe teeb halba n...

 

 

Foto : unsplash / Elia Pellegrini

Halb suhe teeb halba nii füüsilisele, kui vaimsele tervisele. Kuidas aga kindlaks teha, et sinu masenduse põhjuseks on sinu suhe? 

Ammeerika ajakirjas Bustle avaldatud artiklis kirjutab suhteekspert Sarah Louise Ryan, et me katsume ikka näha oma suhtes häid märke rohkem, kui halbu ning selle tõttu on meil ise raske aru saada, kui suhe on muutunud halvaks. 

Normaalne suhe tugineb õigetel alustel, milleks on vastastikkune emotsionaalne ja füüsiline austus. Tähtis on teada, et sind võetakse sellisena nagu sa oled, kuulatakse ära ja hinnatakse vääriliselt. Kui seda kõike ei ole, siis võib selle all kõige rohkem kannatada vaimne tervis.

On inimesi, kes aitavad muuta tuju paremaks. Teavad, kuidas sind lohutada, kui sa end halvasti tunned. Kes aitavad sul stressi maandada. Kes muudavad su elu kergemaks. Kes toovad su päevadesse rõõmu. Kes annavad su elule mõtet. 

Ja on ka selliseid inimesi, kes sind alandavad. Kes võtavad su energiat ära. Kes mõjuvad kurnavalt. Kes teevad sulle halba. Kes muudavad sind õnnetuks. 

Selleks, et aidata sul valida õiget inimest ja vabaneda halvast, vaata, millised 7 märki viitavad sellele, et su suhe muudab sind õnnetuks ning võib tekitada sinus masendust. 

 

 


Sa kannatad suhte algusest saadik masenduse või depressiooni all

Halb suhe võib põhjustada depressiooni. Ja hullematel juhtudel ka tuua kaasa enesetapu mõtteid. Juba sellepärast on tähtis otsida abi. See ei tähenda tingimata, et sa pead sellest inimesest lahku minema. Kui sa tunned aga end halvasti, siis pöördu mõne spetsialisti poole ja katsu abi leida.

 

Sul on tervisega seotud probleemid

Vaimne ja füüsiline tervis on omavahel seotud. Halb suhe võib põhjustada peavalusid, unetust ning lihasevalusid. Kuula oma keha.


Sa ei suuda lahendada oma suhteprobleeme

Kui teil on suhtekriis, siis lahku minemine ei ole ainus lahendus. Kõige olulisem on sellest rääkida. Võib-olla ei ole su kaaslasel aimu kõigest, mida tema käitumine sinus tekitab, võib-olla ei tea ta, kui palju haiget tema sõnad teevad. 

Kui te aga ei suuda isegi oma probleemidest rääkida, siis on midagi tõsist lahti. Kui su kaaslane ei suuda rahulikuks jääda ja muutub vägivaldseks, on ainus võimalus lahkuda.

 

 

 

Sa tunned kergendust, kui oled üksi

Kui sa tunned kergendust siis, kui su kaaslane pole parajasti kohal, siis on see tingitud stressist, mida tema kohaolek sinus vallandab. Tema kohalolekul tunned sa stressi, pinget või raskustunnet enda peal olevat.

 

Su enesehinnang on madal

Kui sa tunned end halvasti kõige selle tõttu, mida su kaaslane sulle ütleb, tema kriitika ja alavääristavate märkuste tõttu, siis on see halb märk. Sa unustad nii oma isiklikud vajadused, oled end seadnud tema tahte alla ning ei kontrolli enam oma elu.

Inimene, kes sind eirab, ignoreerib, solvab või alandab on halb sinu vaimsele tervisele.

 

Sa tunned nagu oleksid sa lõksus

Loogiliselt võttes peaksid sa põgenema või minema jalutama kohe, kui su kaaslane teeb haiget sinu enesehinnangule ja vaimsele tervisele. Kui sa aga elad halvas suhtes, pole see alati nii lihtne. Su kaaslane on teinud kõik, et sa ei saaks ära minna ja seda näiteks rahalistel, psühholoogilistel või füüsilistel põhjustel. Kui sa tahad oma kaaslasest lahku minna, siis kuula oma südant.

 

Su kaaslane on kõikide su probleemide põhjuseks

Kui sa oled mõistnud, et su kaaslane on paljud sinu probleemide põhjuseks, siis on ilmselge, et see suhe teeb sulle rohkem halba, kui head. 
Kommentaare ei ole