Viimased lood

latest

12 kasulikku nippi, kuidas soodat kasutada

  Foto : unsplash / CSC      Sooda - looduslik...

 

Foto : unsplash / CSC

 

 

 Sooda - looduslik ja odav vahend sulle ja su kodule!


Sooda on mitmekülgne abimees. Ta on väga kasulik, odav ja naturaalne vahend ning majapidamises asendamatu. Sooda võtab ära halva lõhna, neutraliseerib, eemaldab katlakivi ja puhastab: ühesõnaga, ta teeb kõik või peaaegu. Söögisoodat saab kasutada toiduvalmistamise juures ent mitte ainult. 

Näiteks võib soodaga valgendada hambaid või siis kasutada seda deodorandi asemel. Ei maksa ka unustada, et soodal on bakterivastane toime. 

 

Sooda annab ehetele sära tagasi

Kui sul on hõbedast ehteid, siis võta 3 sl soodat ja 1 sl vett ning sega ühtlaseks massiks. Seejärel võta pehme lapp ning hõõru oma tuhmunud ehteid sellega. Siis loputa ja lase kuivada. 

 

Kammide puhastamiseks

Sooda aitab eemaldada ka mustust ja kammide ning harjade pealt. Eemalda kõigepealt lahtised juuksekarvad, seejärel pane likku kaussi, kuhu oled eelnevalt lisanud soodat (1 sl. soodat 1 klaasi vee kohta).

 

 

 

 

 

Põhjakõrbenud poti puhastamiseks

Raputa soodat põhjakõrbenud poti põhja ja lisa nii palju vett, et põhi oleks kaetud. Seejärel aja vesi keema ja loputa.

 

Puu- ja aedviljade puhastamiseks pestitsiididest

Leota puu - ja aedvilju soodavees, nii puhastad sa neid kõige paremini pestitsiididest ja bakteritest. 

 

 Vaibalt plekkide eemaldamiseks

Sooda ja äädika segu aitab ka kõige tugevamaid plekke eemaldada. Soodat lisa ainult natukene äädika kohta. Raputa vaibale natuke soodat, seega lisa äädikat, lase seista tund aega ja hõõru vajaduse korral. 


Köögi puhastamiseks

Valmista soodamass, lisades soodale natuke vett. Määri saadud massi lapile ja seejärel puhasta tööpind sellega.

 

Pesu valgendamiseks

Sooda on hea ja odav vahend, mille abil saab pesu valgendada. Sooda on aluseline ja aitab vabaneda mustusest ning plekkidest. Lisa pool tassi soodat pesuvahendi hulka.

 

 

 

 

 

Neutraliseerib külmutuskapi halva lõhna

Kui sa oled jätnud toiduaineid külmkappi, mille säilitusaeg on ammu läbi saanud, siis võib juhtuda, et sul on raske ka hiljem sellest lõhnast vabaneda. Sooda neutraliseerib aga halvad lõhnad. Pane tassitäis soodat külmkapi nurka. 

 

Leevendab naha sügelust ja aitab päikesepõletuse korral

Samuti aitab sooda putukahammustuste puhul. Naha sügelemise korral tee sooda vanni, lisa vanniveele 1 - 2 tassitäit soodat. Samuti aitab sooda päikesepõletuse korral. Moodusta soodast ja vähesest veest mass, ning määri see nahale.  


Deodorandi asemel

Sooda aitab vabaneda higilõhnast. Määri selleks natuke soodat kaenla alla.


Hammaste valgendamiseks

Sooda on tuntud oma valgendava toime poolest. Lisaks sellele on soodal bakteri- ja mikroobivastane toime. Ära siiski soodat iga päev kasuta hammaste valgendamiseks, kuna sooda on abrasiivne ehk siis kare vaid kasuta seda aeg-ajalt. 

 

Kõrvetiste puhul

Sooda aitab kõrvetiste puhul neutraliseerides maohappe. Lahusta 1 sl soodat 1 klaasi veega ja joo. 


 

  

 

 

 


Kommentaare ei ole