Viimased lood

latest

Sa kannatad oma hinges aga mitte keegi ei näe seda

On asju, millest sa kellelegi ei räägi. On saladusi, mida sa hoiad enda teada, sest nagunii keegi ei mõistaks ega ...On asju, millest sa kellelegi ei räägi. On saladusi, mida sa hoiad enda teada, sest nagunii keegi ei mõistaks ega saaks aru. Aga see valu elab sinu hinges ja sa kannad teda oma südames.

Tegemist võib olla mõne haigusega, lähedase inimese kaotusega, isikliku traumaga, hingehaavaga... Põhjuseid on palju ja erinevaid. Sinu elu muudab see ainult raskemaks.

1. Sa kinnitad, et kõik on hästi, ehkki tegelikult see nii ei ole

Sa lihtsalt pead jätma mulje nagu oleks kõik korras. Nii töö juures, kui tänaval teiste inimestega kohtudes pead sa end sundima käituma nagu kõik teised, teesklema, et sinuga on kõik kõige paremas korras. Aga sinu naeratuse taga on soov nutta, karjuda ja saada lahti oma hingevalust. See kõik mõjub sulle kurnavalt.
2. Sa oled ju rääkinud aga see pole midagi aidanud

Sa oled lugenud ja sulle on antud nõu rääkida oma murest. Et jagatud mure on pool muret. Sa võtsid seda nõuannet kuulda aga sind see ei aidanud. Sa oled rääkinud ja mitu korda, nii oma pere, sõprade ja isegi psühholoogiga. Täiesti lootusetult. Hoolimata kõigi heatahtlikkusest ja poolehoiust sinu vastu, ei ole mitte keegi sinust tegelikult aru saanud. Nad ei saa aru, mida sina oma hinges tunned. Ilmselt peadki sina ise leidma lahenduse oma probleemile, sest lahendus on sinus olemas. Teised võivad sulle pakkuda toetust aga ei saa sinult ära võtta sinu muret.

3. Sa tunned end üksi ka teiste inimeste seas

Sul on tekkinud tunne, et sinu ja teiste vahel on suur lõhe. Teiste inimestega suheldes on sul tunne nagu oleks teie vahel nähtamatu sein, mille tõttu te teineteisest aru ei saa. Sellepärast viimasel ajal sa eelistadki parem kuulata, kui rääkida, vähemalt ei pea sa asju mitu korda seletama.

4. Sa tahad olla üksi aga sa soovid ka olla armastatud ja hoitud

Kuna su hingevalu sulle haiget teeb, tahad sa olla palju üksi, vähemalt saad sa olla sina ise. Sa tahad, et teised sind rahule jätaksid. Samas tahad sa olla hoitud ja kaitstud, sa vajad sõprust ja armastust.

5. Sulle heidetakse tujukust ette, sest ühel hetkel on sul hea tuju, teisel hetkel valdab sind aga sügav kurbus ja mitte keegi ei saa sinust aru

Ega teised ei saagi mõista, mis sinu hinges toimub.

6. Sul on korralik segadus mõtetes ja suuri raskusi keskendumisega

Mida sa ka ei tee ja millega sa ka ei tegele, su enda mõtted tekitavad sulle kõige rohkem valu ja muret. Sest ikka ja jälle mõtled sa oma probleemidele, oma valule... oma kurbadele mõtetele. Raske on millelegi keskenduda sellistes tingimustes.

7. Sa tead, et lahenduse pead sa ise leidma, kõik on sulle seda ütelnud aga sa ei suuda... ja ei taha

See kõik on sinu jaoks kurnav. Aga sa võid sellest üle saada, sul läheb vaja palju julgust ja kannatlikkust. Elu ongi selline: tõusude ja langustega. Aga ära anna alla, liigu ikka edasi, tasapisi, üks samm korraga. Ja usu, et homne päev tuleb parem, kui eilne. Võib-olla toob homne päev sulle seda julgust, millest sul täna puudu jääb.


 

Kommentaare ei ole