Viimased lood

latest

6 nõuannet, mis aitavad sul kehakaalu normi saada ja motivatsiooni leida

  Foto : unsplash / i yunmai Dieedi alustamine iseenesest ei...

 

Foto : unsplash / i yunmai

Dieedi alustamine iseenesest ei ole raske, raske on seda päev-päevalt jälgida ilma motivatsiooni kaotamata. Sest kaalu langetamine ei ole üldsegi nii kerge nagu võiks arvata ja takistustega tuleb tegemist teha igal sammul. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad sul ennast motiveerida, et sa kohe alla ei annaks ja ilusti vastu peaksid.


1. Ära tee liiga ektreemseid dieete

Mida äärmuslikum su kaalujälgimise programm on ja mida vähem on neid toiduaineid, mida on lubatud süüa, seda tõenäolisem on see, et sa varem või hiljem murdud. Ja peale seda, kui sa enam ei suuda, kui sa sööd ükskõik mida, tunned sa end halvasti ja seejärel kaotad üldse kogu motivatsiooni, sest milleks siis üldse pingutada, kui see kõik nii ruttu tagasi tuleb ja ju see dieet polnud siis minu jaoks. Selle jaoks, et mitte sellesse nõiaringi sattuda ja et sa ei murduks, ära katsu kaotada kaalu liiga lühikese ajaga. 

Lisaks sellele tuleb meelde tuletada, et selline enese näljutamine rikub ära su ainevahetuse, pannes selle aeglasemale režiimile tööle ja seda sa ju ei taha. Sest siis juhtub see, et su kaal ei hakka üldse enam liikuma, sest keha hoiab kõik, mis sa sööd, mustadeks päevadeks varuks. Ja samuti kohe, kui sa oled dieedi lõpetanud, tulevad su kaotatud kilod ruttu tagasi ja topelt. Selle kõige tõttu sea endale pikemaajalisemad eesmärgid ja näe kaugemale.

 

 


2. Ära kaalu ennast kogu aeg

Muidugi on põnev teada saada, kui palju sa maha oled saanud. Ainult, et probleem seisneb selles, et kui sa märkad, et näe, polegi ühtegi kilo maha läinud ja hoopis vastupidi, 1 kilo on juurde tulnud, siis tekib sul masendus ja sa võid väga kergesti üldse kõigele käega lüüa. Ja sa hakkad toidust lohutust otsima. Aga sa ei võta ju sugugi arvesse, et kehakaal kõigub isegi päeva jooksul mitme erineva põhjuse pärast mitu korda, nendeks põhjusteks võivad olla veepeetus, menstruaaltsükkel, stress või siis lihtsalt see, et sa oled joonud palju vett.

Piisab täiesti sellest, kui sa kaalud ennast üks kord nädalas, ütleme hommikul tühja kõhuga. Ja ära ei maksa unustada, et kui sa teed trenni, siis lihas kaalub rohkem, kui rasv. Ja selle tõttu ei saagi sa kaalunumbrit väga tõsiselt võtta.

Sa võid tegelikult üldse oma kaalu kapi alla lükata ja hakata mõõtma oma ümbermõõte. Teiseks reedavad ka riided seda, kas sa oled alla võtnud või mitte. Kui sul on oma riietes kitsas, siis tähendab, et ei ole, kui riided muutuvad lohvakaks, siis oled sa õigel teel.


3. Kirjuta kõik üles, mida sa sööd

Teine hea nipp, mis aitab motivatsiooni hoida, on pidada söögipäevikut. Kirjuta kõik, absoluutselt kõik üles, mida sa päeva jooksul sööd ja märgi üles ka kogused. Ära unusta üles märkida ka jooke, vahepalasid, snäkke, kommi jne. 

Sellesse päevikusse võid sa ka üles kirjutada näiteks selle, milline on sinu enesetunne (väsinud, kõht täis jne), kõik ette tulevad raskused ja samuti julgustused, mis võiksid koosneda positiivsetest tsitaadisest. 


4. Sa pead lubama endal ka mõnikord elu nautida

Kui sa aeg-ajalt endale midagi head lubad, siis ei tee see sulle halba. Vastupidi, see aitab sul kauem vastu pidada. Samuti võid sa end premeerida peale iga söögikorda millegi heaga, olgu selleks siis mõni hea raamat, parfüüm, massaažiseanss...

 

 

5. Leia endale julgustajaid

Selleks, et mitte murduda, on hea, kui sul on tiimikaaslaseid. Või siis lihtsalt räägi sellest mõnele lähedasele või heale sõbrale, et sa pead dieeti ja vajad moraalset tuge. Või siis leia keegi, kes samuti oma kehakaaluga maadleb ja kellega oleks hea koos kaalu kaotada. Ühtsuses peitub jõud.  

Veelgi parem, kui selleks nõustajaks ja toetajaks oleks näiteks toitumisnõustaja ise, kes vaatab su toitumiskava üle ja jälgib, et sul ei tekiks mõne aine puudust ja kes aitab sul eesmärke paika panna.


6. Maga piisavalt

Ja kõige tähtsam on magamine. Unepuuduse tekib väsimus ja väsimuse tõttu läheb kõht tühjaks ja tekib isu rasvase ning soolase toidu järele. Väsimuse korral kaob ka motivatsioon. Magamise ajal toodab keha sellist hormooni nagu leptiin, leptiin aga aitab reguleerida söögiisu, tekitades täiskõhutunnet. 

Kui sa piisavalt ei maga, siis ei tooda keha piisavalt leptiini ja selle asemel tõuseb näljahormooni greliini tase kehas.Kommentaare ei ole