Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Visuaalne isiksusetest: Milline suhtleja sina oled?

Kommunikatsioon ehk suhtlemine tuleneb ladina keelsest sõnast "communis", mis tähendab jagamist. Suhtlemisest on kasu, kui ...


Kommunikatsioon ehk suhtlemine tuleneb ladina keelsest sõnast "communis", mis tähendab jagamist. Suhtlemisest on kasu, kui suheldakse nii, et teabe esitaja edasi antud teada jõuab saajani selge ja arusaadavana.

Suhtlemise hea oskus on väga oluline isiklikuks arenguks ja ühiskondlikus elus, sellepärast polegi midagi üllatavat selles, et nii paljud inimesed katsuvad oma suhtlemisviisi parandada.

Probleem aga seisneb selles, et kõik inimesed on erinevad ja igal ühel meist on oma suhtlemiseviis, mis tugineb suurel määral inimese enda isiksusele. Seega ei ole olemas ühte ja kindlat suhtlemisvõimalust.
Kui sa aga soovid parandada oma suhtlemist ja läbikäimist teiste inimestega, siis tuleb kõigepealt selgeks teha, milline on sinu suhtlemisviis.

Kui sind huvitab teada saada, milline on sinu suhtlemisviis, siis oled sa õigel kohal.

Vaata pilti ja pane tähele seda, mida sa esimesena näed. 
1. Mehe jalad

Kui sa nägid esimesena pildil mehe jalgu, siis oled sa inimene, kes eelistab suhelda otse.

Sa oled inimene, kes on võimeline väljendama ja jagama üsna kergesti oma mõtteid ja tundeid teistega. See on väga hea. See on hea asi, sest see aitab sul väärtustada oma vaatenurka ja see võimaldab sul ka oma projektides edasi jõuda.

Ent mõnikord ei suuda sa aru saada teiste inimeste tunnetest ja emotsioonidest. Ja selle külje pealt on sul vaja end parandada.

Sa pead näitama välja rohkem tundlikkust teistega suheldes, et sa ei teeks teistele oma sõnadega haiget ega rikuks sellega teie suhteid.2. Naise jalad

Kui sa esimesena nägid naise jalgu, siis oled sa tõenäoliselt selline inimene, kellele meeldib mõtelda oma sõnade üle enne rääkimist.

Sa vajad aega, et oma tundeid ja mõtteid mõista ja sa otsid õiget hetke, õiget kohta ja õigeid sõnu selleks, et oma tundeid väljendada.

Ent, kogu selle protsessi ajal võib tulla sisse paus suhtlemises ja kui sa oled loonud korra oma mõtetes ja tunnetes ja leiad õige hetke ja õige aja, et jagada oma mõtteid, võib sinu vestluskaaslane juba olla teinud omad järeldused ja tõlgitsenud sinu vaikimist valesti.

Väga hea on võtta aega, et mõista oma mõtteid ja tundeid ning leida sobivat võimalust nende väljendamiseks aga vestluse käigus võib sinu vaikimine tuua kaasa ohu, et sinu tegevust halvasti tõlgendatakse teise inimese poolt.

 

Kommentaare ei ole