Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Jõulutäht särab taevas 21. detsembril - Jupiter ja Saturn on kohakuti!

 Võttes arvesse pandeemiat, looduslikke katastroofe ja olulisi ühiskondlikke muutusi, ei olnud 2021. aasta rahulik aasta.  ...

 Võttes arvesse pandeemiat, looduslikke katastroofe ja olulisi ühiskondlikke muutusi, ei olnud 2021. aasta rahulik aasta. 

Saturn läbi Hubble teleskoobi vaadelduna tundub küll Jupiteri kõrval aga tegelikult lahutavad kahte hiigelplaneeti sajad miljonid kilomeetrid. Foto krediit © : Nasa 

Mitmed astroloogid olid ette ennustanud, et just sellel aastal leiab aset erinevaid tähtsaid astroloogilisi sündmusi, mis märgivad inimkonna ajalugu. 

Üks neist harvaesinevatest nähtustest leiab aset 21. detsembril ja harv on ta selle tõttu, et viimati leidis selline nähtus aset keskajal.

 Talvisel pööripäeval 21. detsembril 2020, moodustavad kaks päikesesüsteemi suuremat planeeti Jupiter ja Saturn suure planeetidevahelise konjunktsiooni ehk ühenduse. See tähendab, et ma pealt vaadatuna oleksid nad otsekui kõrvuti. Muidugi on tegemist nii astronoomiselt kui astroloogiliselt erakordse sündmusega, sest selline nähtus leiab aset esimest korda peale 1623. aastat! 

 

 

 


Mis asi on geotsentriline konjunktsioon? 

See tähendab seda, et maa pealt vaadatuna, näeme me planeete kohakuti, samal planeetidevahelisel nurkkaugusel. Nagu maa oleks mõne kella kesknurk ja kellaosutid näitaksid Jupiteri ja Saturni peale 21. detsembril. Planeetide energiad hakkavad sel puhul teineteist täiendama ja koos toimima. 

Jupiter, suurem planeet, teeb tiiru ümber päikese 12. aastaga,  Saturnil võtab see aga 29. aastat aega. Ja seega iga 20. aasta tagant lähenevad need kaks planeeti teineteisele Maa pealt vaadatuna.

Kui planeedid teineteist täiendavad, siis toob see enesega kaasa positiivse mõju. Vastasel korral on aga oodata palju keerulisemat perioodi. 

See Jupiteri ja Saturni konjunktsioon (ühendus) leiab aset iga 20. aasta tagant, sellel aastal aga on planeetidevaheline lähedus palju suurem, viimati leidis selline nähtus aset 16. juulil 1623! Enne seda aga leidis suur konjunktsioon aset 1226. aasta märtsis ning astroloogide sõnul ka Jeesuse sünni ajal. Ja järgmine kahe hiigelplaneedi vaheline suur konjuktsioon leiab aset alles 2080. aastal.

Seega ärge magage maha seda erakordset sündmust, mille jooksul kaks hiigelplaneeti moodustavad ühe suure Jõulutähe taevas, mida on näha tund aega peale päikeseloojangut! Siis võime me kõik tunda end nagu Hommikumaa targad, kes kandsid kalleid kingitusi ja nägid taevas Jõulutähte säramas.


Talvine pööripäev

21. detsembril on ka talvine pööripäev ehk siis ööpäev, mil öö on kõige pikim ja millal meil on kõige vähem valgust (peale seda kuupäeva hakkavad päevad pikenema ja see on väga hea uudis!).

Astroloogias on aga kevadele eelneva valguse saabumine samuti pöördepunkt: see sümboliseerib uuestisündi peale pimedat perioodi, küllust peal vaest perioodi ja suurenevat energia tõusu. 

 

 

 

 

Milline on selle aasta Jupiteri ja Saturni konjuktsiooni tähendus?

 

Selline märk taevas pole sugugi juhuslik, sest ta märgib endaga ära kahe ajastu vahelist üleminekut - Kalade märgist Veevalajasse . Veevalaja on igal pool: ta on humanitaarne, samas aga nagu teismeline nõuab oma õigusi, tahab rohkem vabadust ja ei talu autoritaarsust.

Saturni seostatakse vastutuse, piiride, küpsuse ja distsipliiniga. Jupiter sümboliseerib aga taastamist, tervenemist ja tervist ( sellel koroona aastal on see pigem hea uudis), õpetusi ja head õnne ning rikkust. Koos olles tähendavad nad, et me oleme valmis ühiskondlikult õppima sellest, mida me sellel aastal üle elasime. Me saame sellest targemaks, paremaks ja küpsemaks.

Vaadates selle lõppema hakkava 2020. aasta pealt, on see harva esinev konkjuktsioon, mis langeb talvisele pööripäevale, tõeline alguspunkt ja uuestisünd, olles meile niiöelda hüppelauaks, et meil oleks võimalus alustada täiesti uutelt alustelt oma elu. 

Teine märk, mis annab mõista, kui oluline on õppida muuta oma mõtlemist ja käitumist ning elada tervislikumalt: suur konjuktsioon leiab aset Veevalaja märgis, mis on tolerantsuse, revolutsiooni, võrdsuse, avatud maailmavaate ja õigluse märk. See on õige aeg teha lõpp ebaõiglusele ja luua kord maailma.

See Saturni ja Jupiteri konjuktsioon kuulutab ette märkimisväärseid muutusi kogu maailmas. Ja seda ühiskondlikul pinnal. See võib ennustada sotsiaalseid ja isegi revolutsioonilisi, mis omakorda toob kaasa paremaid, ideaalsemaid ja humaansemaid muutusi. Me peame kõik tegutsema parema maailma nimel, tegema seda kollektiivselt ja lõpetama individualistliku mõtteviisi. Me oleme jõudnud Veevalaja märki ja kuna Veevalaja on suunatud tulevikku, siis peame nägema selles tulevat õiglust. 

Viimane kord sellel aastal, kui Saturn oli Veevalaja märgis, leidis aset Black Live Matter liikumine üle kogu maailma.  

Viimasel 200. aastal on Jupiter ja Saturn alati kohtunud maamärkides (Sõnn, Neitsi ja Kaljukits). Sellel aastal aga on juhtumas midagi täiesti uut ja erilist. Jupiter ja Saturn kohtuvad Veevalajas, õhumärgis. Me liigume kõik uue reaalsuse poole ja see tõotab muuta kogu meie senist elu ja arusaamist järgnevaks kümneks aastaks. 

Suur konjunktsioon on ideaalne hetk selleks, et teha uusi projekte, vabaneda halbadest harjumustest, alustada uute tulevikuplaanidega isegi, kui praegusel sanitaarkriisi ajal on see natuke keeruline. Kui sa oled hakanud mõtlema ametikoha vahetusele, siis 2021. aasta on selleks ideaalne.

Kas sa oled valmis kaasa aitama parema ja ilusama maailma jaoks? Kuidas ka ei ole, sa võid alustada sellega, et oled positiivsem, optimistlikum.

 

 

 

 

Mida toob suur konjunktsioon kaasa aga sodiaagimärkidele?  

Õhumärgid ( Kaalud, Veevalaja ja Kaksikud), võivad lõpuks ometi hinge tagasi tõmmata ja vaadata üle oma prioriteedid. Aeg on käes, et mõtelda rohkem iseenda peale. Sind ootavad ees unistuste täitumised, uus energia ja palju rõõmu. 

Maamärgid ( Neitsi, Sõnn ja Kaljukits) võivad näha suuri muutusi just ametialases elus. Võib-olla on tegemist karjääri tegemisega, palgatõusu või suurema preemiaga. Vaata oma CV üle, sul võib seda varsti vaja minna! 

Veemärgid ( Kalad, Skorpion ja Vähk). Praegu on kõige parem hetk selleks, et hakata enese eest rohkem hoolitsema. Peale seda rahutut ja keerulist aastat on aeg hinge tagasi tõmmata ja olla rahus. 

Tulemärkide elus ( Lõvi, Ambur ja Jäär) leiab aset pöördepunkt sotsiaalse pinna pealt aga võib olla ka armastuse valdkonnas. Niipea, kui ülemaailmne olukord paraneb, tulevad uued inimesed sinu ellu, kes saavad väga lähedasteks.

Talvisel pööripäeval tantsivad taevas Jupiter ja Saturn Veevalaja märgis re-evolutsiooniks.

Astroloogiat ei ole olemas ilma astronoomiata - kõik võivad vaadelda suurt konjunktsiooni, mis taevas särab 16 - 25. detsembrini, piisab ainult binoklist või teleskoobist, et näha Saturni rõngaid. Ja muidugi pilvitust taevast. Palja silmaga vaadates moodustavad kaks planeeti üheainsa särava tähe, kuna mõlemad planeedid on väga säravad ise.

Lähme tantsima koos planeetidega tunni aja jooksul peale päikeseloojangut!


 


Kommentaare ei ole