{ads}

HIDE

Viimased

latest

Kas sa teadsid, miks mandleid tuleb enne söömist leotada?

  Keha vajab normaalseks funktsioneerimiseks iga päev toitaineid. Palju on räägitud pähklite ja seemnete kasulikku...

 Keha vajab normaalseks funktsioneerimiseks iga päev toitaineid. Palju on räägitud pähklite ja seemnete kasulikkusest tervisele, mida peetakse lausa supertoiduks.

Mandel on mandlipuu vili, mida müüakse nii koorega, kui kooritult. Mandlid sisaldavad rikkalikult kiudaineid, vitamiine, valke, magneesiumi ja kaaliumi. Teadlaste ja spetsialistide järgi on soovitatav süüa 10 mandlit päevas!

Samuti on tähtis mandleid enne söömist leotada. Sest tänu eelnevale leotamisele aktiveeruvad mandlis olevad ensüümid ja deaktiveeruvad seedimistööd ärritavad ühendid. Mandleid tuleks leotada terve öö ehk 8-12 tundi enne söömist, nii omandab organism kõige paremini pähklites sisaldavaid kasulikke toitaineid.
Mandlite söömine alandab kolesteroolitaset

Erinevad teaduslikud uuringud on näidanud, regulaarne mandlite söömine alandab lausa 5% halva kolesterooli taset.


Mandlid annavad energiat

Mandlid sisadavad rohkelt proteiine, mangaani, vaske ja riboflaviini. Kõik need toitained neutraliseerivad rakkudes leiduvad toksiinid ja aitavad nii kaasa keha energia tootmisele.

Mandlid kaitsevad südant

Tänu sellele, et mandlid tagavad meile hea koguse E vitamiini (7,5 mg E-vitamiini 25g mandlite kohta ehk siis 50% soovitatavast päevasest E-vitamiini kogusest) Mandlite söömine aitab võidelda südame-veresoonkonna haiguste vastu, takistades vere hüübimist ja trombide teket.Mandlid tugevdavad luude ja hammaste tervist

Mandlid sisaldavad palju kaltsiumit, mis on peamine luudes ja hammastes leiduv mineraalaine. Pähklid sisaldavad kaltsiumit, mis on väga kasulikud nendele inimestele, kes ei tarbi piimatooteid. Lisaks sellele aitab kaltsium ka lihaste normaalsele funktsioneerimisele kaasa.

Mandlid parandavad mälu

Kuna nad sisaldavad ka palju mineraale ja mikroelemente, nende seas tsinki. Tsingipuudus võib aga puudutada keskendumisvõimet ja tuua kaasa probleeme õppimise, mõtlemise ja mälu kasutamise juures. Seega oma mälu parandamiseks söö mandleid.

Mandlid ennetavad jämesoolevähki

Uuringud on ka näidanud, et pähklite söömine alandab 40% jämesoolevähi riski.


 

Kommentaare ei ole