{ads}

HIDE

Viimased

latest

7 põhjust, miks su kaal ei lange

      Foto : unsplash / Louis Hansel     Muutes oma toitumi...

 

 

 

Foto : unsplash / Louis Hansel

 

 

Muutes oma toitumisharjumusi paremaks, peaksid tulemused varsti näha olema. Üleliigsed kilod hakkavad kaduma ning energiat tuleb juurde. 

Kui aga sa tunned, et sul kaal seisab, siis võivad sellel olla erinevad põhjused. 

Need põhjused võivad olla psühholoogilised või siis bioloogilised, vaimsed ja füüsilised. 

1. Su ainevahetus harjus uute söömisharjumustega ära ning muutus aeglasemaks

Vähem süües saab keha aru, et ta saab vähem energiat. Keha kohaneb selle uue olukorraga ja põletab puhkeajal vähem kaloreid. Inimesed arvavad, et kaalu kaotamiseks tuleb süüa vähem. Tegelikult see päris nii ei ole. Süües vähem, hakkab põhiainevahetus põletama vähem kaloreid puhkeajal. 

 

 

 

 

2.  Sa sööd liiga palju peale treeningut

Spordiga alustades on kõige levinum viga see, et ei pöörata tähelepanu treeningujärgsele söömisele. Tihti me arvame, et oleme piisavalt pingutanud ja võime sellepärast rohkem süüa. Sageli aga ülehindame me treeningu jooksul põletatud kalorite hulka ja sööme rohkem, kui kulutasime. Ja selle tõttu kaal püsib ega lange. Treeningu järel on tähtis küll süüa aga mitte liiga palju. 

3. Sa ei joo piisavalt vett

Vee joomine on väga tähtis. Mitmed erinevad uuringud on tõestanud, et 10 klaasi vee joomine päevas aitab aastas kaotada 3 kilo. Vee joomine aitab edukalt võidelda ka veepeetuse vastu. 

4. Sa ei maga piisavalt. 

Uni on samuti tähtis kaalu kaotamise juures. Arvatakse, et 7 tunnise magamise ajal põletame me keskmiselt 315 kalorit. Seega, kui sa ei maga piisavalt, põletad sa vähem kaloreid. Lisaks sellele mida vähem sa magad, seda suurem on su söögiisu, sest ebapiisava une korral tõuseb kahe hormooni - greliini ja leptiini - tootmine, mis reguleerivad söögiisu. 

 

 

 

 

5. Sa sööd liiga vähe kiudaineid

Sellest on mitu korda räägitud, et kiudained on väga vajalikud selleks, et kaal langeks. Kiudained reguleerivad seedimist ja tekitavad täiskõhutunde. 

6. Sa sööd liiga vähe 

Kui sa oled endale seadnud liiga äärmuslikud piirangud, võid sa ühel hetkel murduda ja süüa valimatult kõike. 

7. Sa sööd liiga palju tervislikke toite

Tervislikud toiduained on tervisele head aga ka nendega ei tohiks liialdada. Paljud neist sisaldavad küll peamisi rasvhappeid, mis on kasulikud ent sellest hoolimata ikkagi rasvad. Nende liigne tarbimine tõstab märkimisväärselt päevast kaloritekogust, tänu millele su kaal ei lange.

 

Kommentaare ei ole