Page nav

HIDE

Viimased

Viimased

Reklaam

Võiroosid

     Koostisained:     - 700 grammi nisujahu - 300-350 grammi vett - 25 grammi presspärmi - teelusikatäis so...


 

 

 Koostisained:

 

 - 700 grammi nisujahu

- 300-350 grammi vett

- 25 grammi presspärmi

- teelusikatäis soola

- 2 tl suhkrutVeel läheb tarvis- jahu rullimimiseks

- kihitamiseks 150 grammi toasooja võid ja 1 tl peensoola

- 1 muna määrimiseks - 2 spl võid lõppviimistluseksValmista pärmitainas, milleks lahusta pärm leiges vees ja sega sõelutud! jahu,soola, suhkru segusse. Sõtku elastseks tainaks ning laserätiku allsoojas kohas tunnike kerkida. Löö rusikaga tainast õhk väljaning tõsta jahuga kaetud lauale.

Suru tainapall käte abil natuke madalamaks ning rulli see ristkülikuks. Esmalt rulli tainast mõlemale poole pikkusesse, siis üles-alla laiusesse kogu tainaplaadi ulatuses ja seejärel nurkadest diagonaalsel tvälja. Nüüd venita ja lükka käte abil tainaplaat ristkülikukujuliseks. Pärmitainas on hästi elastne ja vastupidav, seda saab julgelt kätega töödelda. Ristkülikukuju on oluline seepärast, et kogu tainas saaks kihitatud ja väljavenitatud äärtesse ei jääks pakse tainakihte.

Esimene k
ihitamineSega kokku toasoe või ja sool ning määri käega pool sellest 2/3tainaplaadile. Tõsta puhas tainaplaadi osa võitatud plaadi peale ja pühi sellelt jahu.Tõsta sinna peale omakorda väljaulatuv võitatud osa ja suru õrnalt peopesa abil kokku nii, et õhku vahele ei jääks. Oled saanud 3 kihilise taina.
Lase tainal 10 minutit rätiku all rahuneda.


Teine kihitamine

 
Esmalt tõsta tainaplaat enda ette nii, et lahtine äär oleks sinu poole - nii saad paremini jälgida, et tainakihid rullimisel ei nihkuks.
Nüüd rulli tainas taaskord suureks ristkülikuks - esmalt pikkusesse, siis laiusesse ja siis nurkadest välja. Jälgi, et tainaplaadi all oleks piisavalt jahu, et see saaks ühtlaselt venida, mitte ei jääks alumine osa lauale kinni - kuna tainaplaatide vahel on nüüd või, nihkuvad ülemised kihid väga lihtsalt alumiste suhtes. Venita ja suru käte abil tainaplaat ristkülikuks ning määri käega 2/3 tainaplaadi peale ülejäänud või. Tõsta puhas tainaplaat võitatud osale, pühi vahelt jahu ning tõsta peale võitatud tainaplaadi ots. Suru peopesaga õrnalt kokku ja õhk vahelt välja. Oled saanud 9 kihilise taina.Lase tainal 15 minutit rahuneda.

Saiakeste vormimine


Tõsta tainaplaat taaskord enda ette lahtine serv sinu poole ning rulli see 40X40cm taina plaadiks. Mõõda välja10X10cm äärelaiusega tükid ning lõika noaga tainaplaat osadeks. Võiroosi voltimiseks suru neli tainanurka pöidla abil keskele kokku, kuid mitte üksteise peale.Seejärel suru keskele kokku neli uut tekkinud nurka ja seejärel veelkord 4 nurka, et saaksid väikese roosikese. Lase roosidel 10 minutit kerkida ning määri siis kergelt muna-vee seguga ja jäta 10ks minutiks järelkerkima.
Küpseta 210 kraadises ahjus kuldseks (ca 12-16minutit) ning määri ahjust võtmisel üle sulavõiga. Võiroosid ongi nautimiseks valmis!Retsept ja tekst on võetud "Kätrini kokkamispäevikust" SIIT.
Soovitan seda kindlasti enne küpsetamist piiluda, seal on palju abistavat pildimaterjali.

 

Kommentaare ei ole

Viimased postitused