{ads}

HIDE

Viimased

latest

Miks sa peaksid andestama inimesele, kes sulle haiget tegi?

      Kõik need, kellele on tehtud haiget teavad, kui raske on andestada. Nii iseendale, kui sellele inimesele,...

 

 

 

Kõik need, kellele on tehtud haiget teavad, kui raske on andestada. Nii iseendale, kui sellele inimesele, kes selle valu põhjustas. Samas on aga andestamine vajalik selleks, et sa sellest valust vabaneksid ja saaksid edasi elada.

Palju lihtsam on andeks paluda, kui andestada. Sest andestamise protsess hõlmab endas valu uuesti läbi elamist. Inimene, kellel on valus, ta üritab seda unustada, mitte meelde tuletada ja teeb kõik, et seda ei oleks. Ainuke lahendus, mis aitab, on andestada.


1. Eksimine on inimlik

Selle asemel, et visata kivi teiste kapsaaeda, tuleb endale meelde tuletada, et eksimine on inimlik. Me kõik teeme ühel või teisel hetkel vigu.


2. Viha kandmine teeb haiget

Armastuse ja vihkamise vahel on üks samm. Eriti raske on andestada inimesele, keda sa oled armastanud.


3. Negatiivsuse nõiaring

Kui sa ei andesta, jätad sa selle kõik endasse ja su alateadvusse jääb negatiivne muster, mis tekitab pessimismi, stressi, masenduse, halvad mõtted... Kõik selle, mis hakkab halba tegema su tervisele ja mõistusele.
 
 
 
 


4. Tee seda, mida sa tahaksid, et sulle tehakse

Kõik me oleme kord palunud vabandust. On siis tegemist suure või väikese asjaga aga me oleme tahtnud, et meile andestatakse selle teo pärast, mida me oleme teinud. Sellepärast, ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse.


5. Minevik

Kui sa klammerdud koguaeg mineviku külge ja seda ikka ja jälle meenutad, oled sa mineviku vang. Selle asemel, et oma eluga edasi liikuda ja luua ilusaid mälestusi, elad sa ikka minevikus.


6. Külgetõmbeseadus

Paljudes iidsetes tektsides räägitakse, et me tõmbame ligi seda, millele me kõige rohkem mõtleme. Kui sa tahad, et minevik ei korduks ja su elu paremaks muutuks, siis muuda oma mõtteid.


7. Karma

Karma tuleb meieni hindude ja budistide juurest. Selle järgi järgneb igale teole tagajärg. Andestamine tagab sulle parema ja positiivsema tuleviku.
 
 
 
 


8. Hea omadus

Andestamine on samas hea ja halb. Kui sa andestad kõike salates maha seega iseenda isiksuse, siis võib see sulle kaasa tuua palju kannatusi. Kui sa andestad targalt, siis on see voorus ja märk tarkusest.


9. Rahu hinges

Et leida hinges ja südames rahu, peab suutma andestada. Andestamine vabastab sind koormast, mida sa kannad ja viib sind õnne ja parema elu juurde.


10. Vastutustunne

Isegi, kui seda on raske tunnistada, eriti juhul, kui sulle on väga palju haiget tehtud, siis on ka sinul oma osa selles loos. Sa pead õppima andestama teisele ja iseendale.
 
 

Andestamine võib olla äärmiselt keeruline protsess, eriti kui oled kogenud valu ja haiget tekitavat olukorda. Andestamise väljendamine võib tunduda valus ja raske, sest see nõuab varem kogetud valu uuesti meelde tuletamist ja läbielamist. Mõned inimesed püüavad unustada mälestused, mis teevad haiget. Nad keskenduvad oma elu lihtsalt jätkamisele ja teevad kõik selleks, et mineviku valu ei mõjutaks neid enam.

Kuid andestamine on oluline samm, et ravida hingehaavu. Andestamine aitab sul vabaneda valust ning võimaldab sul vabalt ja rõõmsalt elada. See ei tähenda, et pead unustama, mis on juhtunud või et peaksid selle inimesega, kes sulle haiget tegi, uuesti suhtlema. Andestamine tähendab pigem oma südame vabastamist vihast, solvumisest ja kibestumisest, et need emotsioonid ei mõjutaks sind enam negatiivselt.

 

 

Andestamine vajab aega ja kannatlikkust. See on protsess, mis võtab aega. See võib olla raske ja ebamugav, kuid see on ainus viis, kuidas saad valu lõplikult vabaneda. Andestamine võib aidata sul emotsionaalselt, vaimselt ja isegi füüsiliselt terveneda.

Andestamine ei pruugi olla automaatne, eriti kui oled kogenud sügavat traumast tingitud valu või mitmekordseid solvanguid. See võib võtta aega ja nõuda suurt tööd iseendaga. Sa võid vajada abi terapeudilt või sõprade ja perekonna toetust sellel teekonnal. Oluline on mõista, et andestamine ei ole seotud teiste inimestega, vaid see on kingitus iseendale, et saaksid jätkata eluga ilma valu ja kibestumiseta.

Andestamine on raskem kui andeks palumine, kuid see on ainus viis, kuidas saad tõeliselt vabaks ning suudad rahus ja õnnelikuna elada. Ehkki protsess võib olla keeruline, võib lõpptulemus olla väärt kogu seda pingutust.

Kommentaare ei ole