Viimased lood

latest

Suur vanusevahe : naine 38-aastane, mees 24-aastane

foto : unsplash / Aaron Burden     Laureen (38-aastane) on ...

foto : unsplash / Aaron Burden

 

 

Laureen (38-aastane) on ettevõtja ja firmajuht. Juba neljandat aastat elab ta koos aga endast palju noorema mehega. Thomas on 24-aastane üliõpilane. Nad kohtusid Laureeni õe pulmas. 

"Ma olin sel juba koos ühe mehega, kellega mul oli pikk suhe, me olime juba kümme aastat koos olnud ja olime otsustanud pere luua. Ma olin just oma firmale jalad alla saanud,  mul oli mees, kodu - kõik oli olemas. Siis aga kohtusin ma Thomas'ega oma õe pulmas ja see muutis kõik. Kogu mu edaspidise elu"

 

Thomas oli Laureeni venna sõber

"Mu vend tundis teda juba aastaid. Ma ei olnud teda kunagi varem tähele pannud, sest venna sõbrad ei olnud mulle kunagi huvi pakkunud. Mul oli oma elu. Minu jaoks olid nad kõik veel liiga noored, kuna mu vend on minust kümme aastat noorem. Kui me kohtusime sellel päeval siis minu venna pulmas, oli Thomas kõigest 20-aastane aga ta oli hoopis teistsugune, kui teised temavanused. Ta oli kuidagi palju vanem ja targem oma vanuse kohta. Oma sõprade seast oli ta küll kõige noorem aga välimuse järgi ei oleks seda saanud küll öelda. Niisama joomine selleks, et purju jääda, ei huvitanud teda, tüdrukute sabas ta ka ei jooksnud ja ometi valik oli ju suur. Selle asemel tuli ta minuga rääkima. "

 

 


Kohtumine, mis muutis kogu elu

Peale seda saatuslikku õhtut venna pulmas tundis Laureen esimest korda oma elus segadust. 

"Ma rääkisin oma mehele kõik ära, mis seal pulmas juhtus. Mees veel naeris, et ma ajan noortel meestel päid segi. Ta ei oleks ettegi kujutanud, et ma võiksin seda lugu tõsisemalt võtta. Mina jaoks oli see tunne aga midagi täiesti uut, mis mind valdas, sest ma tundsin oma südames, et Thomas on just see, keda ma olin oodanud kogu oma elu. Ma ei ole keegi, kes tunneb mingit haiglast huvi nooremate vastu. Mul on vastutusrikas töö ja mulle meeldib kindlustunne elus. Ma pean seda tähtsaks. Just seda kindluse- ja turvatunnet aga ma tundsingi, olles koos Thomas'ega. Ilmselt sellepärast ma temaga jälle ühendust võtsingi ja kutsusin ta välja kohvi jooma. 

 

 

See kohtumine, mis siis aset leidis, kinnitas aga seda, mida ma olin kartnud : Thomas meeldis mulle ja meeldis rohkem, kui ükski teine mees. Ma teadsin, et ta on mu elu armastus. Elu armastus, kes on minust siiski 14 aastat noorem. Lisaks kõigele mu venna sõber. Ma ei hakanud Thomase'le sellest kõigest muidugi rääkima. Tema oli see tegelikult, kes esimese sammu tegi. Ta ütles, et ta teab küll, et see pole normaalne aga ta pole veel kunagi kohanud sellist naist nagu mina ja ta ei taha seda võimalust käest lasta. Ta ei tahtnud olla minu armuke. Ta tahtis olla ainus mu elus. Ta tahtis, et ma oma mehe maha jätaksin. Ma lubasin selle peale mõtelda ja läksin minema.

Mul läks otsustamiseks ikka kaua aega. Lõpuks ma ikkagi jätsin oma mehe maha. Tegelikult teadsin ma kohe, et peale seda, kui ma olin Thomas'ega kohtunud, ei olnud mu suhe enam see, mis enne. Ma hoidsin oma mehest eemale ja isegi tema puudutused olid muutunud vastikuks. Kui ma talle kõigest sellest rääkisin, siis loomulikult ta vihastas. Kuna tema ei tahtnud elada enam seal, kus iga asi talle mind meelde tuletab, siis oli tema see, kes minema läks. Me ei lahkunud just kõige paremate sõpradena ja ma saan temast täiesti aru. Ma mõistan täiesti kõiki tema etteheiteid ja süüdistusi. Võib-olla ajaga ainult suudab ta mulle andeks anda. 


Uus elu

Laureen ja Thomas on nüüd koos olnud juba neli aastat ja peab ütlema, et nende suhe toimib üsna hästi. Otsus kokku elama asuda tuli üsna ruttu. 

 

 

"Kõigepealt viisime me mu venna ja vanemad sellega kurssi. Loomulikult oli neil raske sellest aru saada, ma täiesti mõistan nende vastuseisu. Thomas'ele öeldi, et see on üks suur jama, et ta teeb suure vea, et hakkab suhtlema endast nii palju vanema naisega, et ta ei mõtle üldse tagajärgede peale ja nii edasi. Minu puhul kritiseeriti palju mu valikut ja süüdistati mind selles, et ma noori poisse ära kasutan.

Aga meil ei ole olnud vaja mitte kellelegi midagi tõestada, see pole kunagi olnud meie eesmärk. Me oleme õnnelikud ja tahame, et meie lähedased lepiksid sellega. Tasapisi nad ongi harjunud. Ja lõppude lõpuks on meie suhe kestnud juba neli aastat nüüd. Nad on näinud, et tegemist ei ole mingi naljaga. 

Nüüd on meil soov pere luua ja lapsi saada. Thomas on valmis selleks, mina muidugi ka. Mul on see bioloogiline kell ju ka, mis tiksub. Ma olen ikkagi 38-aastane. Ei saa kaua oodata. Aga ma arvan, et meie suhe on üsna tugev, milleks kahelda?  Ma olen Thomas'es kindel, ta on see mees, keda ma vajan. Ma teadsin seda kohe, kui me kokku saime. Mis siis, et ta on 14 aastat noorem minust. See ei muuda ju midagi. Ta meeldis mulle inimesena, mehena. Ma tunnen end temaga koos hästi. Palju paremini, kui ükskõik kellega. "

 

 

Allikas : yahoo

 

Kommentaare ei ole