Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

5 märki, mis viitavad sellele, et su kaaslane on liiga egoistlik

    Foto : unsplash / Sasha Freemind Kas sul on selline tunn...

 

 

Foto : unsplash / Sasha Freemind

Kas sul on selline tunne nagu ei huvitaks su kaaslast teie suhe üldsegi? Kas ta veedab rohkem aega oma sõprade, kui sinuga? Kas sinu arvamus läheb talle korda? Kas ta peab ennast ja enda isiklikke vajadusi kõige tähtsamaks? Võib-olla pole ta siis lihtsalt tõsiseks suhteks valmis. Mõned inimesed pole emotsionaalselt küpsed selleks, et end siduda, teised on jälle liiga egoistlikud. Huffington Post uuris suhteekspertide käest, mis aitaks kindlaks teha, kui kaaslane käitub liiga egoistlikult.

 

Esimene märk : sinu karjäär ja töö on talle tähtsamad, kui sinu iseloom

Kui sul on tunne, nagu ükskõik, mida sa ka ei tee, sa ei ole ikka piisavalt hea oma kaaslase jaoks, et teda huvitab rohkem sinu töö, kui sinu isiksus, siis on see esimene halb märk... Suhteterapeudi Karyl McBride sõnul on su kaaslase kohus sind toetada ning julgustada. Tema ei ole aga see, kes otsustab, millist karjääri sa teed. Ja kui ta sind kellelegi tutvustab, ei peaks ta esimese asjana rääkima sinu ametist.

 

 

 

Teine märk :  sul puudub igasugune vabadus

Mõnedel nartsissistlike isiksusehäiretega inimestel on liiga kõrged nõudmised ja ootused. Isegi, kui see võib olla motiveeriv seada oma kaaslasele eesmärke ja kõrgemaid püüdlusi, siis see ei tohiks siiski muutuda koormavaks. Suhteekspert Jan Hill selgitab, et liiga suure egoga inimesed loovad enda isiklikud seadused ja reeglid. On inimesi, kes peavad andma iga oma sammu eest aru oma kaaslasele, ükskõik, mida ta ka ei tee. Sellise suhte puhul on see partner, kes hoiab ohje enda käes, kes otsustab kõik ja piirab oma kaaslase isikuvabadust. Selline suhe tekitab stressi, võimetust ja pettumust. Sellises suhtes ei ole kohta vastastikkusele austusele.

 

Kolmas märk : "mina" on sageli palju tähtsam, kui "meie"

Võib-olla tuleb see sulle tuttav ette, kui su kaaslane kasutab rohkem sõna "mina", kui "meie". Suhteekspert Samantha Burns'i sõnul peab suhe rajanema vastastikkusel võrdsusel. Olles normaalses suhtes, on sinu õnn ja heaolu sama tähtsad, kui su kaaslase oma ning vastupidi. Sinu kaaslast peaks huvitama see, mis sinule tähtis on ning sinu õnn peaks olema tema prioriteet. Kui sina oled alati see, kes peab järeleandmisi tegema, siis on aeg mõtelda oma suhte üle järele.

 

 

 

Neljas märk : su kaaslane teeb sind maha

Tõenäoliselt on see kõige hullem probleem, mida tuleb ette väga enesekesksetel inimestel. Sest, kui nad kord on valguse kätte jõudnud, ei talu nad seda, et keegi neid varjutaks. Kui sina oled edukam, kui tema, siis katsub ta sind maha teha. 

 

Viies märk : ta ei küsi sinult kunagi seda, kuidas su päev läks

Kui su tuttavad oma elust räägivad, siis kuuled sa ikka, et õhtul koju jõudes räägitakse omavahel möödunud päeva sündmustest. Sinu kaaslast ei huvita aga kunagi see, kuidas sul on läinud. Väga raske on tunda end hästi sellises suhtes, kus su kaaslane valib, millest ja millal rääkida. Kui ta mitte kunagi ei küsi sinult seda, kuidas sul on läinud, siis on see väga halb märk. 


 

Kommentaare ei ole