Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Lihtne nipp, mis aitab ruttu kaalust alla saada

  foto : unsplash / David Mao Selleks, et kehakaal hakkaks l...

 

foto : unsplash / David Mao

Selleks, et kehakaal hakkaks langema, tuleb muuta oma igapäevaseid harjumusi. Ja algab see juba hommikul. Kõikidel inimestel on hommikul omad kindlad sissejuurdunud harjumused, mida me igal hommikul kordame enne, kui tormame uksest välja ja alustame oma päevaga pihta. Tavaliselt veedame me hommikul kõige rohkem aega vannitoas ja köögis. Ja sageli ongi nii, et meil on hommikust hommikusse täpselt sama rutiin, mis sageli ongi kaalutõusu põhjustajaks. Näiteks ärkame me tavaliselt viimasel minutil, kui enam ei ole aega, et süüa midagi tervislikku ja toitvat. Veelgi hullem, kui neelata jooksu pealt võileib ja tormata siis ruttu vannituppa ennast sättima. Ja nii need kilod tulevad. Tahes-tahtmata. Sest nii, kui kell lööb 11, on sul kõht tühi ja su mõtted keerlevad kuklikeste ja pirukate ümber. Mida siis teha, et sellest nõiaringist välja tulla?  Ärgata varem.

 

Kõige julgemad ärkavad tund aega varem

See on fakt. Varasest noorusest saadik oleme me harjunud hommikut alustame alati ühtemoodi ilma mingisuguste muutusteta. Nii mõnus on ju olla veel natuke sooja teki all, selle asemel, et tõusta rahulikult ja sättida end valmis nii nagu peab. Tavaliselt läheb veerand tundi vannitoas, 10 minutit kohvi joomiseks, kui aega on, siis kiiruga üks võileib ja seejärel paar minutit riidesse panekuks ning uksest välja! Tuleb tuttav ette? Ja nii igal hommikul. Kõige rohkem kannatab sellise rütmi all muidugi meie keha. Seega sinu ainus võimalus, kui sa tahad oma liigsetest kilodest vabaneda, on ärgata varem. Aga see nõuab palju julgust ja tahtejõudu. Aga vastutasuks kaovad lisakilod ja sa saad oma ilusa figuuri tagasi. Ärka tund aega varem, valmista endale tervislik hommikusöök, mis hoiab kõhtu täis. Ära söö valgest jahust toite, vali täisteraviljast röstsaia jne, mis hoiavad kõhtu kauem täis ja aitavad sul lõunani vastu pidada. Seejärel suuna oma mõtted parematele radadele, valmista vaimus eelseisev päev ette, ütle endale, et kõik läheb hästi. Veeda rohkem aega vannitoas ilma stressita ja valmista end päevaks rahulikult ette. Pole stressi, ei hakka ka kilod kogunema. 

Viimasel minutil ärkamine ei ole sinu keha jaoks hea. Kui sa kardad, et tunned veelgi suuremat väsimust varem ärgates, siis tegelikult see nii ei ole. Ja kindlasti ära hakka uudiseid lugema, ära isegi piilu oma telefoni, võta see aeg iseendale ja muuda oma vaimset tervist tugevamaks. Ära unusta ka, et hea hommik algab naeratusega!Kommentaare ei ole