Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Tervis taldrikus: tomat

Toorelt on soovitatav tomatit segada oliiviõliga, sest oliiviõli soodustab lükopeeni ja tomatis leiduva A-provitamiini omandami...

Toorelt on soovitatav tomatit segada oliiviõliga, sest oliiviõli soodustab lükopeeni ja tomatis leiduva A-provitamiini omandamist organismi poolt. Oliiviõlis tomatid sisaldavad eriti rikkalikult
antioksüdante!


Keedetuna eristab tomat suure koguse lükopeeni, mis on antioksüdandi toimega karotenoiid. Sellel on oluline roll võitluses mõningate vähivormide vastu, eriti just eesnäärmevähi. Kui tavaliselt enamik vitamiine hävib keetmise ajal, lükopeeniga on vastupidine lugu: tema tootmine tõuseb kuumutamisel!
 


Tomatil on vähivastane toime. Lükopeen, mis annab tomatile tema punase värvi, on pigment, mis ennetab mitmeid erinevaid vähivorme.
 
 
 
 


Tomat on ka südame sõber. Mitmed erinevad uuringud on näidanud, et tänu tomati regulaarne söömine aitab alandada halva kolesteroolitaset ja alandada südameinfarkti riski.
 


Tomat aitab nooreks jääda. Tänu oma rikkalikule vitamiinisisaldusele (E-, C- vitamiin ja beetakaroteen ning lükopeen) on tomati näol tegemist tugeva antioksüdandiga. Tomat aitab võidelda vabade radikaalide vastu, mis on vastutavad enneaegse vananemise eest.
 


Tomat annab hea jume. Tomat sisaldab rikkalikult beeta-karoteiini, mis soodustab melaniini tootmist, mis annab nahale ilusa pruuni jume.
 
 
 
 
 


Tomat kaitseb nahka. Tomatis leiduv lükopeen kaitseb nahka päikese UV-kiirte eest, seega sööge suvel palju tomatit ja kaitske oma nahka.
 


Tomat aitab figuuri hoida. Sisaldades ainult 18 kalorit 100 grammi kohta ja 95% vett, on tomat ideaalne kõigile, kes soovivad kaalu kaotada.
 


Tomat aitab kõrge vererõhu vastu. Tomatis leidub selliseid vitamiine nagu A-, C- ja E, lisaks sellele kaltsiumi ja lükopeeni, mis takistavad halval kolesteroolil veresoonte seintele kuhjuda, mis tooks kaasa vererõhu tõusu.


 

 

Kommentaare ei ole