Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kõige parem meetod kaalu kaotamiseks

Foto : unsplash / Charles Deluvio   Selleks, et kehakaal lõp...

Foto : unsplash / Charles Deluvio

 

Selleks, et kehakaal lõpuks ometi langema hakkaks, tuleb pöörata tähelepanu toitude kvaliteedile ning mis veelgi tähtsam, toidu koostisele. 


Väldi rafineeritud süsivesikuid

Teadlased soovitavad neil inimestel, kes soovivad kaalu langetada, hakata rohkem sööma kiudaineid, häid rasvu, valku ja mis on samuti oluline: vältida rafineeritud süsivesikuid. Rafineeritud süsivesikuid leidub karastusjookides, puuviljamahlades ning saiatoodetes. 

Tarbides selliseid toite, mis sisaldavad suures koguses rafineeritud süsivesikuid, tõuseb veresuhkru tase ja kõhunääre hakkab tootma sellist hormooni nagu insuliin, et reguleerida veresuhkru taset. Liige järsk insuliini taseme tõus võib aga viia veresuhkru liiga madalaks, veresuhkru normaliseerumiseks vajab keha aga taas toitu ja selle tõttu tekib söögiisu eriti süsivesikurikka toidu järele. 


Söö täisteratooteid ja köögivilju

Selleks, et veresuhkru taset stabiilsena hoida, muudab insuliin suhkru aminohapeteks, mis ladestatakse seejuures rasvakudedesse ehk siis mis moodustavad keha rasvavaru. Süües selliseid toiduaineid, mis sisaldavad rafineeritud süsivesikuid, on suurem tõenäosus, et su keha toodab rasva. Ja teine probleem rafineeritud süsivesikutega seisneb selles, et sellised toidud ei täida kõhtu ja juba varsti läheb sul kõht jälle tühjaks. Selleks, et kaalu kaotada, tuleb süüa rohkem täisteratooteid ja samuti aedvilju, kaunvilju, liha jne. Süüa tuleks võimalikult tasakaalukalt ja mitmekülgselt. 

 

 


Kalorid

Isegi, kui kaalu langetamise seisukohalt on tähtis toitude kvaliteet, siis kvantiteet loeb samuti. Tuletame meelde, kui suur on täiskasvanud inimese päevane kalorivajadus: meeste puhul on see 2 400 - 2 600 kalorit päevas ja naiste puhul 1 800 - 2 200 kalorit päevas. Kaalu kaotamiseks peab päevane kaloritekogus olema natukene alla soovitatava koguse. Selle jaoks peab aga keha kulutama rohkem kaloreid, kui tarbima. Liiga palju ennast piirata siiski ei tohi. Sest õieti kaalu kaotamine võtab küll aega aga näljutada ennast kindlasti ei tohi, eriti selle tõttu, et kõik kaotatud kilod tulevad sageli peale dieedi lõppu ruttu tagasi.


Tee sporti

Spordi tegemine aitab ilusat figuuri saada. Kõige parem oleks, kui sa teeksid 2 kuni 3 seanssi nädalas ja kõnniksid iga päev vähemalt 10 000 sammu.

Kommentaare ei ole