Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kuidas vähendada vööümbermõõtu ilma trennita

  Foto : unsplash / iMattSmart  Ilma trennita rasvapolstrist...

 

Foto : unsplash / iMattSmart

 Ilma trennita rasvapolstrist kõhu ümber ei ole lihtne vabaneda aga see pole ka päris võimatu. Lihtsalt, kui sa sporti ei tee, siis võtab see rohkem aega. Tegelikult iseenesest see ei olegi halb, sest aeglane kaalukaotus on palju kasulikum pikemas perspektiivis. Sest kui sa sporti ei tee, siis tähendab see et sa pead muutma oma toitumisharjumusi ning eluviisi tervislikumaks. 

Ära söö liiga kiiresti

Leia söömiseks aega. Ära söö püsti seistes. See aitab sul puhata ning keskenduda sellele, mida sa sööd. Mälu toitu korralikult, sest ära unusta, et sa võid nii vähendada kalorite hulka kuni 12% mäludes iga suutäit 40 korda. Seda kinnitavad teaduslikud uuringud. 

 

 

 

Joo palju vett

Mõnikord on nii, et kui sul on tunne, et kõht on tühi, siis tegelikult pole sa hoopis piisavalt vett joonud. Seega enne, kui sa midagi sööd, joo suur klaasitäis vett. Ja hea oleks juua samuti klaas vett enne iga söögikorda. Nii sööd sa vähem ja kaotad kiiremini kaalu. 

Mine varem magama

Varem magama heitmine aitab sul paremini magada. Nii ei lähe sul ka kõht tühjaks hilja telekat vaadates. Ja ära unusta, et vähene magamine muudab ainevahetust aeglasemaks. 

Vähenda suhkru tarbimist

Kui sa oled otsustanud tõesti muuta oma toitumisharjumusi paremaks, siis pead sa suhkrut hoiduma. Ja ära unusta, et varjatud kujul leidub suhkrut nii saias, kastmetes, kui valmistoidus. 

 

 

Hinga rahulikult

Stressi tundes, tõuseb su kortisoolitase. Ja mõned uuringud on näidanud, et mida kõrgem on kortisoolitase, seda rohkem inimene tavaliselt sööb.  

Ära näri nätsu

Nätsu närides hingad sa õhku sisse, see aga ajab kõhu punni. 

Söö kalorivaeseid toiduaineid

Kalorivaesed puu- ja köögiviljad sisaldavad rohkelt vett, vitamiine ja mineraale ning nende seedimine nõuab rohkem energiat. Seega aitavad nad kaasa kaalu kaotamisele. 

Ära unusta hommikusööki

Ära unusta süüa igal hommikul valgurikkaid toiduaineid.

Söö rohkem kiudaineid

Kiudaineid parandavad seedimist ja tekitavad täiskõhutunnet pikemaks ajaks. 

 

 

 

 


Kommentaare ei ole