Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Sibulad magusas marinaadis - Vanaema retseptisahtel

1 kg väikesi tippsibulaid, vett, soola Marinaad: 0,5 kl vett, 3 sl 30% -list äädikat 1 klaas suhkrut 4 - 5 vürtsitera veidi muska...1 kg väikesi tippsibulaid, vett, soola
Marinaad: 0,5 kl vett,
3 sl 30% -list äädikat
1 klaas suhkrut
4 - 5 vürtsitera
veidi muskaati
tükike kaneelikoort

Kooritud sibulad hoitakse soolvees (1 l vett, pool klaasi soola) üle öö. Järgmisel päeval keedetakse valmis marinaad (maitseained keeratakse marlisse ja võetakse pärast välja). Soolveest võetud sibulad keedetakse marinaadis läbipaistvaks (umbes 10 minutit), tõstetakse siis koos marinaadiga purki, pannakse sinna ka mõni estragonioks ja suletakse hoolikalt.
Sibulaid hoitakse mõni tund soolvees, et nad ei tumeneks. Siis keedetakse nad uues magedas vees pehmeks ja pannakse väikestesse klaaspurkidesse. Maitseained keeratakse marlisse ja keedetakse äädikalahuses mõni minut. Marinaad jahutatakse ja kallatakse külmalt sibulatele. Lastakse kinnikaetult seista üle öö. Järgmisel päeval keedetakse marinaad veel kord ja koos maitseainetega läbi, jahutatakse uuesti ja valatakse külmalt tagasi sibulatele, nii et nad oleksid üleni kaetud. Purgid suletakse.

Kommentaare ei ole