Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Ainult vähesed inimesed näevad hobust sellel pildil! Kas sina näed?

Sellel on oma põhjus, et optilised illusioonid on nii populaarsed kogu maailmas: nad võimaldavad mängida alateadvusega ja näha asju teisel ...

Sellel on oma põhjus, et optilised illusioonid on nii populaarsed kogu maailmas: nad võimaldavad mängida alateadvusega ja näha asju teisel külje pealt.

Mis on optiline illusioon? 

Optiline illusioon, mis on tuntud ka visuaalse illusiooni nime all, on niiöelda visuaalne petmine. Olenevalt pildi asetusest, värvide mõjust, valguse toimest ja teistest teguritest sõltub see, kuidas pilti vaadata ja seda tõlgendada.

Kui sul on juba olnud raskusi näha stereogrammi pilte, siis võib-olla oled sa märganud, et kõik inimesed ei näe visuaalseid illusioone samamoodi.

Isegi, kui optilised illusioonid võivad olla vahvad ja toredad, võivad nad siiski rääkida palju ajutegevusest. Optilistes illusioonides on kasutusel värvid, valgus ja kujundid, mis mõjuvad ajule eksitavalt. Silmade kaudu vastu võetud infot hakkab aju läbi töötama, luues arusaama, mis tegelikkuses ei ole kooskõlas tegeliku pildiga. Tegemist on aju tõlgendusega, mida iga inimene läbi oma silmade näeb. Optiline illusioon toimib, sest aju katsub tõlgendada omal moel seda, mida inimene näeb ja anda sellele mõtte ümbritsevas maailmas.
Mida sina näed sellel pildil, hobust või konna? 

Paljude inimeste jaoks on see üsna keeruline leida sellel pildil hobust. Tegemist on aga klassikalise optilise illusiooniga. Kui sa aga kord oled hobuse leidnud, siis teist korda sa enam ennast petta ei lase!Kui sa kuulud nende inimeste hulka, kes hobust ei näe, siis tõenäoliselt nägid sa vähemalt konna. Ja ei midagi muud.

Kui sa aga konna ka ei näe, siis siin on pildil konn:Nüüd aga hobuse juurde. Vaata taas esimest pilti ja katsu leida hobune.


Võib-olla tuleb sulle siin abiks värviline pilt. 

Sa peaksid ka teadma, et pildil ei ole hobuse keha, ainult pea ja kael.Kas sa nüüd leidsid? Ikka veel mitte? Hobusepea jääb sinise raami sisse. Aitab see sind?

Siin on sulle märksõna: vaata tähelepanelikult konna. Kui sa hästi vaatad, siis näed sa mõningaid detaile, mis seal olema ei peaks.Vaata, kuidas konn istub. Konna kõhu juures näed sa musta ringi, mis on sarnaneb silmaga.Mõningaid detaile on parem näha värvilise pildi pealt.


Näiteks, vaata vesiroosi lehte, mille peal konn istub. Kas selle tekstuur ei tundu sulle kummaline? Kas sa nüüd näed hobust?
Keerame pildi ringi, nii on ehk lihtsam hobust näha!2 kommentaari

  1. Bro mis selle point oli isegi ei seletanud ara mis see tahedab :////

    VastaKustuta
  2. illusioon on see et üks pilt on tegelikult 2 pilti. mida siin seletada.

    VastaKustuta