Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Teaduslikult tõestatud: mehed otsivad enda kõrvale naist, kes meenutab neile ema

Kõik teavad tõsiasja, et mehed tulevad Marsilt ja naised Veenuselt. Aga naised on just need, kes katsuvad ikka ja jälle mehi paremini mõista...

Kõik teavad tõsiasja, et mehed tulevad Marsilt ja naised Veenuselt. Aga naised on just need, kes katsuvad ikka ja jälle mehi paremini mõista. Milliseid naisi mehed tegelikult otsivad? Millised naised panevad mehi unistama, milliste naistega tahaksid mehed pere luua? Mida mees tegelikult vajab selleks, et olla õnnelik ja rahulolev?


Milline on siis meeste ideaalne naine? Rikas, ilus, tark, sensuaalne...? Ühe uuringu järgi selgub, et 64% meestest otsib elukaaslaseks ja pere loomiseks ikkagi sellist naist, kes sarnaneb paljuski oma loomuselt ja käitumiselt tema enda emaga.

Mehed valivad endale tavaliselt sellise naise, kellel on samad väärtushinnangud ja põhimõtted nagu nende emal. 

See lähtub Freudi psühhoanalüüsist. Kes oli selle väikese poisi esimeseks armastuseks, kellest tänaseks päevaks on suur mees kasvanud? Loomulikult tema ema. Kuna see poisike ei suutnud oma isa minema ajada, et ema endale saada, vajab poiss-mees siiski ema armastust mis nüüd kuuluks ainuüksi temale endale.

Esimene naine, keda ta armastas, kes teda kasvatas, kes andis talle väärtushinnangud, kes armastas teda tingimusteta armastusega - sellel naisel on alati suur mõju mehe tulevaste naiste valiku puhul. Ema ja poega liitev suhe on väga tugev ja sellele ei ole võrdset.

Samal ajal, kui poiss kasvab, tema suhe emaga areneb progressiivselt.

Umbes kahe ja nelja aastaselt:

See tähtis periood märgib Oidipuse kompleksi algust. Poisikesel tekivad alateadvuslikult armumisega sarnanevad tunded oma ema vastu. Ta muutub pealetungivaks ja vajab rohkem õrnust ja armastust oma ema poolt. Võib ka juhtuda, et tuleb ema ja isa vahele, et nõuda eksklusiivselt ema tähelepanu ja armastust.

Peale seitsmendat eluaastat:

Laps mõistab korraga, et ta ei saa oma ema päriselt endale. Seega unustab ta selle mõtte ja hakkab oma isale või teistele meessoost isikutele rohkem tähelepanu pöörama. Sest kui tema ema selle mehe valis, peab see mees ju midagi väärt olema. Isa ja poeg võivad seega veeta aega omavahel.

Ema alateadvuslik mõju mehe tulevaste naiste suhtes

Tavaliselt isad on need, kellega poistel on lahe aega koos veeta; emad on jälle need, kes poissi armastavad ja tema eest hoolitsevad.

Selgub, et ema mõjutab alateadvuslikult oma poega kogu elu jooksul.

Ema poolt jagatud väärtused ja kasvatus on teinud mehest selle, kes ta on. Teda on voolitud alates sellest ajast, kui ta alles laps oli ja ta on harjunud mõningate asjadega, mõtlemisviisidega, harjumustega ja valikutega, mida tema ema tegi. Lõppude lõpuks teavad ju kõik, et lapse kõige suurem rõõm on teha oma emale headmeelt ja pälvida tema kiitust.

Ja see protsess kestab edasi tema alateadvuses ka siis, kui ta on suureks kasvanud. See on nagu psühholoogiline automatism, teda tõmbab sellise naise poole, kes võiks tema emale meeldida ja kellel on samad jooned, kui temal.

Kui ema on poega imetlenud

Mees valib endale naise, kes ärataks tema emas imetluse. Mees tahab, et tema naine armastaks teda samamoodi tingimusteta, nagu tema ema teda armastas. Ta otsib naist, kelle jaoks ta oleks kangelane. Ta ei otsi naist, kes oleks iseseisev või kellel oleks liiga tugev iseloom.

Kui ema on liiga palju poja eest hoolitsenud

Kui selline ema on siiani takistanud pojal tõeliselt õnnelik olemast, siis võib juhtuda, et poeg leiab endale naise, kes armastab teda nii nagu tema ema seda enne tegi. Ent ta hakkab ise seda inimest alateadvuslikult tõrjuma. Ja tekitab nende vahel barjääri, mida ta ei suutnud teha enda ja ema vahele.

Kui ema oli eemalolev

Kui ema oli jahe ja eemalolev, siis on sellisel mehel väga raske oma kaaslast usaldama hakata. Ta võib olla liiga ettevaatlik ja see teeb nii talle, kui tema naisele kahju. Ent kui ta peaks sattuma naise otsa, kes teda tõesti armastab, siis võib see kõik muuta. 


Kommentaare ei ole