{ads}

HIDE

Viimased

latest

Kas poes tohib midagi süüa enne maksmata? Milline on spetsialistide arvamus?

 Oletame, et sa oled toidupoes koos oma lapsega, kes ütleb, et tal on kõht väga tühi. Sa annad lapsele saiakese, et nälga peletad...

 Oletame, et sa oled toidupoes koos oma lapsega, kes ütleb, et tal on kõht väga tühi. Sa annad lapsele saiakese, et nälga peletada. Või oled sa ise näljane ja mõtled, et näksid natuke, pärast ju maksad nagunii ära. Kas tegelikult ikkagi tohib nii teha? 

 


Paljud inimesed ilmselt ei ole kursis sellega, et toidukauba tarbimine poes enne maksmist on küsitav. Kas kõik poed üldse lubavad seda, et sa teed keset poodi näiteks küpsisepaki lahti ja hakkad nosima? Mida seadus selle kohta ütleb? 

Seaduse järgi on asjad üsna selged. Poes olev kaup kuulub poele selle hetkeni, kuni sa oled maksnud. Kui sa tarbid midagi enne maksmist, tarbid sa toodet, mis sulle veel ei kuulu. Ametlikult on see keelatud. 

 Kui sa sööd näiteks poes paar viinamarja, küpsise või jood lonksukese enne maksmist, oled sa tegelikult seaduse järgi seaduserikkuja. Isegi, kui sul ei ole ühtegi halba kavatsust ja sul on kindel nõu oma kauba eest maksta, ei tohi sa tarbida seda, mis sulle ei kuulu. 

 

 

Kui lapsel läheb kõht poes tõesti tühjaks, siis tuleb kõigepealt paluda luba poemüüjalt. Tavaliselt suhtutakse sellesse mõistetavalt, eriti kui see puudutab väikeseid lapsi või on tegemist eakama inimesega. Ent seadus jääb samaks, kõigepealt tuleb maksta ja alles siis tarbida.

Mõnikord on erandid siiski lubatud. Näiteks inimene, kellel on diabeet või mõni muu tervisega seotud probleem. Ka sellisel puhul on poemüüjad tavaliselt mõistvad, eriti siis, kui sa selgitad oma olukorda. 

Kui sul hakkab halb või käib sul pea ringi, on normaalne, et sa jood lonksu vett, ka see ei tohiks probleeme tekitada. Ükski pood ei taha, et nende kliendil hakkaks halb ostusid sooritades.

See, mis on aga keelatud ja täiesti lubamatu, on võtta midagi ilma küsimata ja jätta seejärel tühi pakk riiulile vedelema. See jätab küll mulje, et sa lahkud ilma, et sa kavatseksidki maksta ja see tekitab juba probleeme. 

 

 

Kas sinul on tekkinud probleeme poes oste sooritades, kui sa oled tarbinud kaupa enne maksmist? Kujuta ette olukorda, kui sa jõuad kassasse, aga unustad täiesti, mille sa ära sõid ja lisaks kõigele pole sul enam triipkoodi. Ka selline olukord võib tekitada ebameeldivaid olukordi. 

Krõpsupaki avamine ja selle söömine võib samuti tekitada küsimusi. Ehkki poodidel tavaliselt ei ole nii palju aega, et iga viinamarja valvata, siis kui sul on harjumus tihti poes maitsta ilma maksmata, võib sul teinekord selle tõttu probleeme tekkida. Kui sa tahad midagi maitsta, siis küsi selleks enne luba. 

Arusaamatused tekivad tihti, kui inimesed tegutsevad ilma mõtlemata. Seda juhtub kõigiga. Mõtle enne, kas sul on ikka kõht nii tühi, et sa ei suuda ära oodata, kui oled ära maksnud? Ka see, kui sa sööd hajameelselt poes, jätad tühjad pakid vedelema ja lahkud sõnagi lausumata, võib see äratada kahtlusi. Ausust hinnatakse enne kõike. 

 

 

Seega, kas poes tohib tarbida kaupa enne maksmist? Seaduse järgi ei tohi. Tegelikkuses sõltub see suurel määral sinu kavatsusest, käitumisest ja poe reeglitest. Nii kaua, kui sul on kavatsus kauba eest maksta, kui sa oled aus ja sul ei ole midagi varjata, kui sa ei jäta endast prügi maha, on kõik hästi. 

Igas poes valitseb oma kord ja omad reeglid, selle tõttu pea meeles kõige tähtsamat, milleks on arukas ja mõistlik käitumine. See hoiab sind ebameeldivatest olukordadest. Kui sul läheb kõht tühjaks poes sisseoste tehes, siis küsi mõnelt poe töötajalt luba selleks või maksa oma kauba eest kõigepealt ära.  

Kommentaare ei ole