Ilmselt on paljud mõtelnud selle peale, kas nad ei peaks mõne targema inimese ja spetsialisti poole oma muredega pöörduma. ...
Ilmselt on paljud mõtelnud selle peale, kas nad ei peaks mõne targema inimese ja spetsialisti poole oma muredega pöörduma.
Kõik inimesed ei vaja raviteraapiat. See sõltub iga inimese vajadustest ja soovidest. Ent väga palju on ka neid, kes kannatavad kas siis depressiooni käes või on neil elus lihtsalt keerulisem periood, sellisel puhul võib teraapiast olla abi. Loomulikult ei saa ka siin imede peale lootma jääda, üleöö ei saa midagi tehtud, ravi võtab ikka natuke aega.
Mõnikord piisab paarist seansist, et leida mõnele probleemile lahendus, teinekord on vaja natuke rohkem aega. Samuti võib inimene alati tagasi tulla vajaduse korral. Ent millised märgid viitavad sellele, et inimene vajab ravi ja võiks hakata teraapia peale mõtlema?
Sa mõtled liiga palju oma probleemide peale
Kui sa oled hakanud liiga palju oma probleemide peale mõtlema ja see mõjub juba halvavalt sinu igapäevasele elule ja toimingutele, kui selle tõttu oled sa hakanud valesid otsuseid vastu võtma, võib teraapia aidata sul näha asju läbi selgema pilgu ning vabaneda koormast, mida sa kannad. Mõnikord on vaja spetsialisti abi, kes aitaks inimesel olla jälle rõõmsam ja positiivsem nii, et ta ei mõtleks iga päev ainult oma murede ja probleemide peale.
Sa tunned seletamatut kurbust ja suurt masendust
Otse loomulikult oleks sellisel puhul ainuõige otsus minna spetsialisti juurde, see tundub nii elementaarne ent kõik ei mõtle kohe selle peale. Ikka soovitatakse minna psühholoogi juurde, kui keegi tunneb masendust, aga kui inimene ei ole kunagi oma elus terapeudi juures käinud, ei julgegi ta seda sammu teha. Kui sa tunned seletamatut kurbust ja masendust, siis isegi kui sa tead, mis selle põhjuseks on, räägi oma arstiga ja katsu leida mõni terapeut, kes oskaks sind aidata. See ei ole normaalne ega hea, kui inimene tunneb iga päev suurt kurbust, see vajab ravi.
Sind kimbutavad seletamatud valud ja terviseprobleemid, mis võivad olla seotud stressiga
Sul on näiteks raske magada, sa tunned mingit pidevat valu, sa oled kaotanud söögiisu või on sul mingid terviseprobleemid, millele on raske seletust leida. See kõik võib olla seotud emotsionaalse stressiga. Terapeut võib aidata sul välja selgitada, kas see, mis muudab sind seespoolt rahutuks, võib puudutada ka su keha. Paljud teviseprobleemid on seotud stressi, depressiooni või mõne traumaga. Tavaline seljavalu võib rääkida palju selle kohta, milline on inimese vaimne tervis.
Sul on hirmutavad mõtted või oled sa hakanud ohtlikult käituma
Kui sul on hirmutavad mõtted, mis teevad sulle endalegi haiget või kui sa oled hakanud tarbima alkoholi või uimasteid selleks, et end paremini tunda või unustada oma muresid ja halbu mõtteid, võib teraapia sul aidata aru saada kõigepealt sellest, mis sind rahutuks teeb ja seejärel muuta oma eluviise paremaks.
Sa oled lõksus halvas suhtes
Kui sa oled mitmendat korda sattunud halba suhtesse või kui inimesed ütlevad sulle, et sinuga on raske suhelda, võib terapeut aidata sul aru saada, miks see nii on ja kuidas sa saaksid seda muuta. Teraapia aitab aru saada, kes sa oled, kuidas sa funktsioneerid ning milliseid traumasid sa oled pidanud üle elama, mis ongi süüdi selles, et sa satud kogu aeg samasugustesse probleemidesse ning suhetesse.
Sa ei tunne end hästi
Lisaks suurele kurbusele või masendusele võib juhtuda, et inimene ei tunne end lihtsalt hästi, aga ta ei saa aru, mis temaga lahti on. Võib-olla vaevavad sind samasugused mõtted, mis ei anna sulle asu või on sul lihtsalt tunne, et sul on raske ennast ära tunda. Mõnikord on sellel selge põhjus, mõnikord jälle ei ole. Tavaliselt on see seotud sellega, et inimene on kaotanud ühenduse omaenda tunnete ja emotsioonidega. Teraapia aitab panna prioriteedid paika.
Sa oled lapsepõlves üle elanud traumeerivaid sündmuseid
Paljude inimeste probleemiks, kes teraapiasse tulevad, on lapsepõlves läbielatud sündmused. Kõik need läbielamised on loonud inimeses kaitsereageeringu, mis aitasid teda siis, kui ta oli väike ent tekitavad probleeme nüüd, kus ta on suur. Teraapia aitab need raske lapsepõlvega seotud emotsionaalsed sõlmed lahti harutada.
Välised tegurid mõjutavad su elu
Mõned probleemid, millega sul tuleb hakkama saada, võivad olla seotud väliste teguritega. Näiteks pereprobleemid, lähedase inimese kaotus või siis tööalane kiusamine. Välised tegurid mõjutavad samuti palju meie vaimset tervist, põhjuse teadmisest ei piisa alati selleks, et tugevaks jääda ja vastu pidada. Terapeudi abi võib olla sellisel puhul väärtuslik ning aidata ületada neid raskeid hetki.
Seega põhjuseid, et minna raviteraapiasse on palju. See, kui sa ise endale
aru annad, et sul võib olla vaja teraapiat, on esimene samm tervenemise
suunas. Teraapia on privaatne koht, kus sa võib vabalt rääkida oma
tunnetest, õppida ennast paremini tundma ning samuti toime tulema erinevate
väljakutsetega. Ära oota kaua, kui sa tunned, et see oleks sinu jaoks õige
lahendus, siis võta see samm ette ja leia endale terapeut.
Kommentaare ei ole