{ads}

HIDE

Viimased

latest

Mida peab oskama üks 6-aastane laps? Ema, kes laseb oma lastel kasvada omas rütmis kodus, šokeeris vaatajaid oma laste kirjaoskusega.

Noor ema, kes rääkis oma TikToki videos, kuidas tema on otsustanud oma lapsi õpetada, lootis hoopis vastupidist reaktsiooni, kui ta...

Noor ema, kes rääkis oma TikToki videos, kuidas tema on otsustanud oma lapsi õpetada, lootis hoopis vastupidist reaktsiooni, kui ta seda sai. Ta ei oleks iialgi arvanud, et ta saab lausa kurjustada sellepärast, kuidas ta oma lapsi kasvatab. 

 


 


Tegemist on noore naisega, kelle kasutajanimi on Mami Onami ja kes postitab sageli TikTokis videoid oma elust kahe väikese lapse emana. Mami Onami on ameeriklanna, kes otsustas, et ta ei pane oma lapsi lasteaeda panna ja õpetab neid selle asemel ise lugema ja kirjutama. Tema ise nimetab seda vabakooliks. Ta selgitab, et ta õpetab lastele seda, mille vastu need huvi tunnevad. Seega õpivad tema lapsed ainult seda, mida nad õppida tahavad.  

 

 

"Ma ei järgi mingit kooliprogrammi, ma ei sunni neid kellaajaliselt õppima. ", täpsustab ta : "Ent iga kord, kui nad tahavad midagi teada saada, siis katsun ma neile seda õpetada nii, et nad sellest tõesti aru saaksid."


 

@mami.onami The best part is that my son LOVES learning, LOVES beginning something new, and is experienced with practicing things until he improves. They do this school because they want to, and when you want to know something; your retention is 💯. Learn more about what we teach our kids at the story highlight “we teach them” #freeschool #unschool @Your Natural Learner ♬ original sound - Mami Onami

 

"6-aastase lapse kohta on ta teistest omaealistest kõvasti maas."

Mami Omana selgitab, et ta alguses siiski natuke kartis. "Ma kartsin seda, et lugemine ja matemaatika neile üldse huvi ei paku." . Seejärel näitab ta uhkusega oma 6-aastase vihikut, kuhu laps on mõned tähed kritseldanud. Ta kinnitab, et laps on need ise teinud. Ainult, et TikToki kasutajad väidavad, et 6-aastase lapse kohta kohta jätab tema kirjutamisoskus tõsiselt soovida. 

 

 

Üks ema kirjutab, et tema lapsed on ka kodukoolis ja selle tõttu ta teab, mida peaks oskama üks 6-aastane laps. Üks teine kasutaja kirjutab, et tema vanemad nii rikkusid kogu tema elu ära, sest ta ei suutnud kunagi jõuda samale tasemele, kui teised lapsed. Selle tõttu ei saa ta aga iialgi elada sellist elu nagu ta oleks tahtnud. Isegi üks õpetaja võttis sõna, öeldes, et ta nutab nende laste pärast, sest 6-aastane laps peaks oskama kirjutama palju paremini ja õppima isegi lugemist. Tal on tõelised puudujäägid oma vanuse kohta. 

Hoolimata kriitikast jätkab Mami Omana oma videode postitamist, kinnitades, et ta talitab õieti ja on õigel teel. Lisaks sellele väidab ta, et ta tunneb palju rikkaid inimesi, kes on just nii oma lapsi kasvatanud ja õpetanud ning kelle heakskiit on tema jaoks tähtis. 


Kommentaare ei ole