{ads}

HIDE

Viimased

latest

100-aastane naine käib iga päev tööl ja on hea tervise juures. Milles tema saladus seisneb? Ta räägib sellest ise

 Miriam Todd on 100-aastane ameeriklane, kes elab New Yersey's ja töötab endale kuuluvas firmas, mis loodi 1929. aastal.  ...

 Miriam Todd on 100-aastane ameeriklane, kes elab New Yersey's ja töötab endale kuuluvas firmas, mis loodi 1929. aastal. 

 


 


Võiks ju mõelda, et 100-aastaselt tööd teha küll ei ole enam võimalik ent ometi näitab Miriam Todd'i juhtum, et see on täiesti võimalik. Mirjam Todd on 100-aastane naine, kes elab New Yersey's ja töötab 50 tundi nädalas endale kuuluvas firmas. Ta annab klientidele nõu ning korrastab raamatuid. 

"Ma ei saa öelda, et ma teen tööd, sest ma teen midagi, mida mulle meeldib teha, sellepärast ma tunnengi end süüdi, kui pean ütlema, et töötan.", väidab naine, kes on juba jõudnud vana-vana-vanaema staatusesse: "Kõik inimesed seda endale lubada ei saa, aga minu puhul see toimib. Mu ema oli samal seisukohal. Ta isegi suri siinsamas kontoris, istudes oma laua taga. "

 

 

Miriam Todd sündis 11. juunil 1924. aastal ega mõtlegi pensionile jääda. Ta ei pea vanust nii tähtsaks, et see takistaks tal teha seda, mida ta armastab. Ta juhib ikka veel autot, käib ise poes ja teeb süüa. Juba teist aastat elab ta oma pojaga. 


Milles seisneb tema saladus? 

Miriam Todd pole arsti juures käinud juba kolm aastat, kui välja arvata silmaarst, kelle juures ta oma kae pärast käib. Ent milles seisneb tema pikaealisuse ja hea tervise saladus? Õiges eluviisis. 

Miriam Todd ei ole proovinud uimasteid, alkoholi ega tubakatooteid. Ta valib suurima hoolega seda, mida ta sööb. Ta ei söö praetud toite ega kiirtoitu ning eelistab värsket toitu. Ta sööb palju puu- ja köögivilju. Mis puutub magusasse, eelistab ta tumedat šokolaadi. 

 

 

Suurema osa oma toidust saab ta oma aiast, ta kasvatab tomateid, paprikat, kurki ja suvikõrvitsat. Ainus konserveeritud toit, mida ta sööb, on hapukapsas, mida ta valmistab sealihaga. 


"Ma üritan korralikult süüa, magada ja elada."

"Ma eelistan korralikult süüa, magada ja elada", kinnitab Miriam. Lisaks tööle, mille tõttu ta peab palju liikuma iga päev, armastab Miriam ka ujuda ja hoolitseb oma aia eest. 

Vana-vana-vanaema on tänulik oma elu eest. Tema 100. sünnipäeva tähistati väärikalt. "See liigutas mind nii väga, " ütles ta : "Ma ei suuda siiamaani uskuda seda, kui palju minu eest hoolitsetakse. ". Miriam leiab ka, et praegune elu on raske eriti noorte jaoks ja soovitab neil rohkem säästa.

Kommentaare ei ole