{ads}

HIDE

Viimased

latest

Teaduslike uuringute järgi muutuvad mehed ainult ilusamaks aastatega

      foto : unsplash / christian buehne...

 

 

 

foto : unsplash / christian buehner


  Mehed olevat nagu hea vein, mis aastatega läheb ainult paremaks. Teadus kinnitab seda ütlust. 

Piisab, kui vaadata kuulsaid filmitähti, kes teatud vanusesse jõudes näevad välja palju paremad, kui kunagi varem. Nende seas tuleks ära mainida kindlasti George Clooney, Brad Pitt, Richard Gere ja Daniel Graig. See nimekiri võiks olla veelgi pikem aga ilmselt sellest piisab veenmiseks, kas pole nii? 

Jah, tahame me seda või mitte aga mehed muutuvad vanusega ilusamaks... 


ILU : MIDA VANEMAD ON MEHED, SEDA ILUSAMAD NAD ON

Teaduslik uurimistöö selle kohta viidi läbi 2018. aastal, selle tulemused avaldati väljaandes Sciences Advances. Uurimistöö läbiviimiseks kasutati 200 000 tutvusmisportaali kasutaja abi, selle eesmärk oli hinnata osalejate ilu - ning atraktiivsuse taset. Teadlased tuginesid oma hinnangu andmisel kirjade hulgale, mida iga osaleja teatud perioodi jooksul sai. 

Selle uurimistöö järel leidsid teadlased, et mehed muutuvad palju atraktiivsemaks naiste silmis just siis, kui nad on saanud 50-aastaseks! 

Mis puutub naistesse, siis selgus, et kõige ilusamateks peetakse 18-aastaseid naisi, sealt edasi hakkab nende atraktiivsuse tase tasapisi langema. 

 


MIKS MEHED VANUSEGA ILUSAMAKS MUUTUVAD?

Kui ilu on üsna suhteline mõiste ja ilu on eelkõige vaataja silmades, siis paljude jaoks ei ole ilu üksnes esteetiline dimensioon. Atraktiivsus nimelt sõltub ka inimese isiksusest, oskustest, sotsiaalsest staatusest ja intelligentsusest. 

Seega ei ole see ainult vanus, mis muudab mehe atraktiivsemaks. Atraktiivseks muudavad mehe ka tema isiksuse eripärad, kõik oskused (intelligents), ühiskondlik staatus (palk ja positsioon), emotsionaalne küpsus, mis ta ajaga ning elukogemustega on omandanud. See kõik muudabki mehe ilusaks, lisades talle võlu ja sarmi. 

Elizabeth Bruch, kes oli selle uurimistöö läbiviia, ütles, et mida kõrgem haridustase mehel on, seda atraktiivsem ta naiste silmis on. Ja loomulikult, mida vanem on mees, seda rohkem tarkusi on ta kõrva taha pannud.


 

Kommentaare ei ole