{ads}

HIDE

Viimased

latest

Suvise pööripäeva rituaalid kõikidele, kes tahavad oma ellu tõmmata õnne ja rõõmu

    21. juunil on meil päev kõige pikem ja öö kõige lühem . Astroloogias on suvisel pööripäeval oma eriline tähendus, see ...


 

 

21. juunil on meil päev kõige pikem ja öö kõige lühem. Astroloogias on suvisel pööripäeval oma eriline tähendus, see võib meil aidata suvega seotud unistusi paika panna ja samuti ellu viia. 

Sellel reedel, 21. juunil, on päike oma haripunktis taevas ning koos sellega algab ametlikult suvi põhjapoolkeral. 

Igal aastal leiab suvine pööripäev aset 20 - 22. juuni vahel, olenevalt millises maailma paigas sa sellel hetkel viibid. Pööripäev tähendab päikeseseisakut (inglise keelsest sõnast solstice, mida saab tõlgendada sol = päike ja sistere = seisak). Sellel perioodil tundub nagu jääks päike kolmeks päevaks seisma, tegelikult on tegemist kõigest ettekujutlusega. Päikese asend Maa suhtes ei muutu palju. Lihtsalt päike lõpetab oma tiiru põhjapoolsusel ja hakkab liikuma lõuna suunas.

 

 

Milline tähendus on pööripäeval aga astroloogias? 

Peale oma astronoomilise aspekti on suvine pööripäev alati tugevalt mõjutanud kõiki vanu tsivilisatsioone. Ja ikka on erinevates kultuurides tähistatud seda hetke, kui päike seisma jääb. Näiteks vanas Egiptuses said püha jõe Niiluse üleujutused alguse just suvise pööripäeva ajal. Egiptuse uue aasta algust tähistati suvisel pööripäeval. 

Tänapäeval on suvisel pööripäeval hoopis teine tähendus. Astroloogias seostatakse päikest meesjumalusega ning kuud naisjumalusega. Meie kõigi sees on need mõlemad energiad olemas. Meesjumalust seostatakse üldiselt tegudega, võimuga ja arenguga, naisjumalust seostatakse emotsioonide, hoolitusega teiste vastu ning intuitsiooniga. 

 

 

 

Mida meile toob kaasa selle aasta pööripäev? 

Õnne- ja külluse planeet Jupiter on praegu eriti aktiivne. Kui sul on plaane, mida sa tahaksid tõesti ellu viia, siis see suvi võib olla väga soodne, et oma unistused täide viia. Kui sul on häid ideid, siis saad sa vahendeid ja võimalusi, mille abil viia oma soovid ja tahtmised ellu. Lühidalt kokku võttes on kõige parem soovitus: tegutse! 

Aasta kõige pikema päevaga algab ametlikult ka Vähi aeg, mis kestab 21. juunist kuni 22. juulini. Vähi energia paneb meid rohkem hoolima ja huvi tundma oma lähedaste vastu. 

Suvine pööripäev on ka ideaalne aeg selleks, et koguda kokku oma sõbrad ja minna suve nautima. Tähistage suve algust. Võta päikest nii nagu annaks ta sulle elujõudu, kasuta seda aasta pikemat päeva selleks, et vabastada end kõigest halvast ning laadida end täis päikese positiivse energiaga. 

 

 

Kui sul on midagi, millest sa tahad vabaneda, siis kirjuta kõik see paberile üles. Pane kirja kõik keerulised olukorras, uskumused, halvad mõtted ja tunded ning isegi halvad harjumused, millest sa tahaksid vabaneda. Seejärel põleta paberileht küünlaleegiga, kujutades endale ette, kuidas kõik halb sinu elust kaob. 

Soovi midagi. Kirjuta oma soovid üles, kujuta endale oma soove peas ette nii nagu oleksid need juba täitunud, tunne rõõmu juba ette selle üle, et su soovid täituvad. Seejärel peida paberileht ära. Loo endale oma peas ideaalne elu, just selline, millist sa sooviksid ja usu sellesse, et su soovid võivad täituda. 

Täna elu kõige hea eest, mis sul juba olemas on.  Suvine pööripäev on hea hetk, et hakata tänulikkuse päevikut pidama. Pööripäeval ära lase endale halbu mõtteid pähe, ära pea pikka viha, ära otsi konflikte.  

Ilusat suve algust!


Kommentaare ei ole