{ads}

HIDE

Viimased

latest

Mälestused, mida lapsed kunagi ei unusta

Mis sinu lapsele oma lapsepõlvest meelde jääb? Lastepsühholoog Carol Kim tõi välja viis peamist lapsepõlvemälestust, mida lapsed kunagi ei unusta. Oma Instagrami kontol katsus psühholoog vanemaid maha rahustada, öeldes, et laste südame võitmiseks ja ilusate mälestuste loomiseks ei ole vaja kalleid kingitusi ega eksootilisi reise. Kõige ilusam kingitus, mida üks vanem saab oma lapsele teha, on olla lapsega koos. 

Millised on aga mälestused, mida lapsed kunagi ei unusta? 

 


1. Koos veedetud kvaliteetaeg

Väga tähtis on võtta aega, et tegeleda oma lapsega. Mängida koos temaga mänge, lugeda raamatuid või siis lihtsalt lobiseda. Ka see loob toredaid ja ühteliitvaid mälestusi. Kõik need hetked näitavad su lapsele, et sa oled tema jaoks olemas ja oled tema kõrval. See, kui sa veedad oma lapsega aega, näitab talle, et ta on sinu jaoks tähtis ja et sa teda armastad. See tõstab aga tema enesekindlust ja tekitab turvatunnet. Kvaliteetaja veetmine aitab lapsel õppida palju ent samuti on see tõestuseks, et ta on armastatud.


2. Julgustavad sõnad

Julgustavatel sõnadel on tugev mõju siis, kui kõik on hästi või siis, kui lapsel peaks olema raskusi. Lapsed otsivad tihti ise oma vanemate heakskiitu. Positiivsed sõnad aitavad lapsi motiveerida ning annavad jõudu. Nii hakkab laps ka iseendasse rohkem uskuma ning on valmis uusi väljakutseid vastu võtma ning jätkama ka siis, kui raskused peaksid tekkima. Ära unusta, et sinu sõnad jäävad last saatma kogu eluks. 

 


3. Peretraditsioonid

Peretraditsioonid tekitavad lapses ühtekuuluvustunde. Teadmise, et nad on osa perest, see aga loob turvatunde ning aitab paremini lapsel mõista oma identiteeti ning pereväärtusi. Peretraditsioonid tekitavad tunde, et laps kuulub mingisse gruppi ning samuti õpetab lapsele kuidas jagada ning olla külalislahke. 


4. Head teod

Heategude nägemine ja tegemine mõjutab lapsi päris palju. See näitab neile, kui tähtis on olla hea ja tähelepanelik. Nad ei unusta seda, kui tähtis on teisi aidata ning näha oma vanemaid teisi aitamas. Kui laps õpib olema hea, õpib ta ka paremini teiste tundeid mõistma ning olema teiste vastu tähelepanelikum. Lapsed võtavad vanematest eeskuju. Seega, kui vanemad aitavad teisi ja teevad head, õpivad ka lapsed seda tegema. 

 

 


5. Tugi rasketel aegadel

Teadmine, et laps võib sinu peale loota rasketel aegadel, tekitab temas turvatunnet ja aitab luua usalduslikku õhkkonda. Väga tähtis on last toetada, kui ta tunneb, et keegi teda ei armasta ja tekitada temas emotsionaalset turvatunnet. Toetades last alati, muudad sa teda enesekindlamaks, see aga aitab tal elus kõikide raskustega toime tulla. Samuti on see märk sellest, et sa teda armastad.

Kommentaare ei ole