{ads}

HIDE

Viimased

latest

Laused, mida enesekesksed inimesed tihti kasutavad

 Enesekesksete inimeste jutt läheb alati nende endi peale. Selles seisnebki nende kunst. Millised on aga tüüpilised laused, mida ...

 Enesekesksete inimeste jutt läheb alati nende endi peale. Selles seisnebki nende kunst. Millised on aga tüüpilised laused, mida enesekesksed inimesed kasutavad? 


 


Suhtlemine enesekesksete inimestega võib olla pettumustvalmistav. Tegemist on inimestega, kellel on eriline oskus rääkida kogu aeg ainult iseendast, teistele ei jäta nad praktiliselt üldse võimalust rääkimiseks. 

Milliseid lauseid aga enesekesksed inimesed kõige rohkem kasutavad? 


"Kaua me ikka veel sinust räägime, räägime nüüd minust."

Seda öeldakse nii tõsisel- kui naljatoonil, see näitab selgelt, kui tähtsaks inimene peab iseennast. Enesekeskne inimene näitab sellist lauset kasutades välja täielikku huvipuudust teiste tunnete ja elu vastu. 


"Ma olen lihtsalt aus."

Enesekeskne inimene ei hooli sellest, kui ta peaks oma sõnadega teistele haiget tegema. 


"Mul ei ole kedagi vaja."

See võib olla märgiks sõltumatusest ja iseseisvusest ent sageli viitab see hoopis sellele, et inimene on emotsionaalselt teistest sõltuv ehkki ta ise ei taha seda tunnistada.

 

 


"Mul pole aega selle jaoks."

Kui inimesel ei ole kunagi aega, et sind ära kuulata, näitab see tema huvipuudust sinu või teiste vastu, keda see puudutab. 


"Oleksid sa mind paremini kuulanud, poleks midagi sellist juhtunud."

Tegemist on otsese süüdistusega, millega inimene rõhutab oma ettenägelikkust. 


"Mul on alati õigus."

Inimene, kes nii räägib, ei ole harjunud arvestama teiste arvamuste ja vaatenurkadega, ta ei tunnista ka iialgi, et on eksinud. 


Enesekesksed inimesed vaevlevad tegelikult aga madala enesehinnangu käes. Nad on võimetud nägema midagi läbi teiste silmade.

Kommentaare ei ole