{ads}

HIDE

Viimased

latest

10 märki, mis viitavad sellele, et sa kannatad lapsepõlves osaks saanud valu pärast

    Apaatia tähendab emotsionaalset tuimenemist, mille tagajärjel inimene ei tunne lõpuks üldse enam midagi. Ta tunneb ükskõiksust,...

 

 

Apaatia tähendab emotsionaalset tuimenemist, mille tagajärjel inimene ei tunne lõpuks üldse enam midagi. Ta tunneb ükskõiksust, osavõtmatust, huvipuudust ja tuimust. Tema südant ei rõõmusta ega kurvasta miski. Sellisel ükskõiksusel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid, nagu näiteks ängistus või depressioon. Ent samuti võivad apaatia põhjused ulatuda tagasi kaugesse lapsepõlve.
 


 
Miks just lapsepõlve? 

Kui vanemad ei väljenda oma emotsioone lastega suheldes, kui nad ei julgusta lapsi oma vajadustest ja kavatustest rääkima, siis on sellel kõigel negatiivne mõju lastele. Lapsed võivad seda läbi elada tundes ennast täiesti üksikuna selles suures maailmas. Mõnedes peredes vanemad isegi suruvad lastele peale seda teadmist, et nende tunded ei ole olulised ja et lapsed peavadki hoidma oma emotsioone tagasi. Laps, kes sellises keskkonnas kasvab, õpibki oma tundeid varjama. Ent see võib põhjustada suuremaid hingehaavu, mis saadavad last kogu tema elu.

Mis on apaatia? 

Apaatiline ehk kõige suhtes ükskõikne inimene on see, kellel puudub huvi ja motivatsioon üldse midagi teha. Ta ei lähe välja ja kui just teised teda tagant ei julgusta, siis ei huvitu ta mitte millestki ega hakka isegi juttu rääkima. See aga  võib vii selleni, et apaatiline inimene end ühiskonnast täiesti eraldab ja hakkab hoidma rohkem omaette.

Siin on kümme märki, mis viitavad sellele, et inimene kannatab oma hinges

1. Sa ei oska olla õnnelik enam ja seda isegi siis, kui kõik läheb hästi

Su elus võib juhtuda mitmeid erinevaid toredaid asju, aga sa ei oska enam selle üle rõõmu tunda. Sul on tunne, nagu oleksid sa kõigest eemal ja vaataksid olukorda kõrvaseisja pilgu läbi.
 
 
 


2. Sa ei tunne kurbust isegi siis, kui midagi juhtub

Sama asi on ka sündmustega, mis peaksid tegema kurvaks või põhjustama valu, nagu mõne lähedase surm. Sa tead ise, et sa peaksid midagi tundma, aga sa ei tunne mitte midagi, sest sinu sees on tühjus.

3. Mõnikord kõik, mida sa suudad tunda, on ainult viha

Viha ja ärritatavus on võimsad emotsioonid, mis annavad endast palju kergemini tunda, kui kõik muud tunded. 

4. Sa ei mõista ise ka, mis sinuga lahti on

Kui keegi küsib sinult, kuidas sa end tunned, siis ei tea sa ise ka enam, kuidas sa õieti ennast tunned. Sa ei oska vastata, sest sa ei suuda ise ka aru saada, mis sinuga õieti toimub.

5. Sa katsud aru saada, mis toimub

Sa ei saa ise ka, mis sinuga lahti on, kui sa näed teisi ümberringi nutmas rõõmust või kurvastusest.
 
 
 
 


6. Teiste ülevoolavad tunded panevad sind ebamugavasse olukorda

Teiste eufoorilised tunded panevad sind end väga halvasti tundma. Sellisel puhul on sul ainult soov minema minna ja seda võimalikult ruttu.

7. Sa kadestad neid, kes suudavad oma tundeid vabalt väljendada

Sa tahaksid olla selline nagu teised.

8. Miks ometi, miks just sina

Sul on vahest tunne nagu oleksid sa robot. Sa teed kõike automaatselt. Elad ka nii hommikust õhtuni nii nagu seda sinult oodatakse. Sa ise ka ei tea, milleni see välja viib ja millega see lõppeb, elu on sinu jaoks muutunud kohustuseks. Sul puudub elu mõte ja sa ei tea, mida sa siin õieti teed.

9. Filmid ja raamatud tekitavad sinus suuremaid tundeid, kui su isiklik elu

Raamatud, seebikad ja telesaated tekitavad sinus rohkem tundeid, kui sinu oma elu.

10. Sa tunned sisemist tühjust

See on kõige suurem märk, mis viitab ükskõiksusele ja apaatsusele.

Kuidas sellest välja tulla? 

Sellest on võimalik vabaneda, sa lihtsalt pead leidma endale elu mõtte. Selle jaoks pead sa selgitama välja, mida sa tegelikult teha tahaksid - see ongi see, mille pärast sa siin oled.

Kui sul on elus eesmärk ja kindel siht, aitab see sul edasi minna, motiveerides ning andes sulle julgust, et jätkata.

Kommentaare ei ole