{ads}

HIDE

Viimased

latest

Aktiveeri oma tervenemise võimed

  foto : unsplash / William Farlow   Teaduslikult on tõesta...

 

foto : unsplash / William Farlow

 

Teaduslikult on tõestatud, et meie keha on teatud piirides võimeline end ise tervendama. 

Meil on kõigil mingid võimed.  Vähemalt seda suudame me ikka, et kasutada oma meelejõudu ja universumi energiat oma enesetunde parandamiseks. Me võime ennast ravida. Üha rohkem on hakatud lugema raamatuid, mis kirjeldavad eneseravitsemise võimalustest. Isegi arstid tunnistavad, et mõnikord on inimese meelejõud ehk siis psüühiline energia palju tugevama toimega, kui tavaline tablett. Miks mitte siis järele proovida? Ära ainult jäta pooleli arsti poolt välja kirjutatud ravikuuri.


Kasuta oma käsi

Valu leevendamiseks, mõne laisaks läinud organis turgutamiseks või haava kiiremaks parandamiseks kasuta oma käsi. Esimene samm : et saada ravimiseks vajalikku energiat, pead sa endale oma peas ette kujutama valget valgust, mis siseneb läbi pea sinu kehasse. Jõudes kaela piirkonda, siirdub see valgusekiir õlgadesse ja sealt edasi kätesse. Seejärel pane käed kokku ja aseta valutavale kohale, otse naha peale või läbi riiete, nii nagu inimene, kes kasutab ravimiseks energiaid. Keskendudes täiesti sellele, mida sa tunned, peaksid sa mingil hetkel tundmamuutusi oma kätes (võib-olla hakkavad su käed surisema või sügelema. Või tunned sa lihtsalt soojust ja energiat) : see aga on märk, et kõik on korras ja ravi toimis edukalt. Samuti on see märgiks, et sa võid nüüd selleks korraks lõpetada. 

 

 


Rituaalid

Rituaalid aitavad parandada enesetunnet tingimusel, et sa sellesse ka ise usud. Tulerituaal, mida on hea teha sügisel, aitab sul vabaneda sellest, mis sind koormab ja millest sa tahad vabaneda. Selle jaoks on sul vaja paberit, kirjutusvahendit ja küünalt. Kui sa oled küdeva ahju või kamina kõrval, pole sul küünalt vaja. Sea ennast mugavalt sisse kaminatule kõrvale või pane küünal põlema enda lähedusse ja kirjuta oleviku vormis paberile kõik see, millest sa tahad vabaneda. Selleks võivad olla näiteks sinu suuremad hirmud ja kartused, valu ja haigused jne. Seejärel põleta paber korrates endale kas siis oma peas või kõva häälega : "Ma kasutan sügise energiat selleks, et saada uueks ja terveks. "  


Äkki on see kõigest platseebo? 

Ja mis siis sellest, kui see ongi platseebo? Aegade algusest saadik on inimesed katsunud ennast ise ravida läbi palvete ja rituaalide, mis aitavad leevendada valu ja kiirendada tervenemist. Kui inimene, kes seda teeb, ise ka usub sellesse, siis tavaliselt see toimib. Nagu platseebo efekti puhul. Sama kehtib ka tavameditsiini puhul : mida kindlamini arst oma ravimeetodisse usub, seda suurem on tõenäosus, et patsient saab terveks. Isegi, kui tegemist on homöopaatilise raviga. Kõige huvitavam selle kõige juures on see, et ükskõik, kas sa võtad tabletti või platseebot, see aktiveerib nii ajus, kui närvivõrgustikus täpselt samad piirkonnad. See ongi põhjuseks, miks mõlema manustamine annab tavaliselt häid tulemusi.

Kommentaare ei ole