Viimased lood

latest

Kuidas kaotada 5 kg lühikese ajaga?

foto : unsplash / Siora Photography    Kas sa tahad end suve...

foto : unsplash / Siora Photography

 

 Kas sa tahad end suveks vormis saada ja oled väsinud oma ülekilodest? Vaata siis, mida sa tegema pead. 

Kaalutõusu taga on tavaliselt mitmed erinevad põhjused. Näiteks see, kui sa ei jälgi piisavalt, mida sa sööd, kui sa lõpetad spordi tegemise või on su elus liiga palju stressi, või siis lõpetad suitsetamise... Paljud inimesed ei pööra tähelepanu oma ülekilodele, neid see ei häiri, teistes võib see aga tekitada komplekse. Seega peab igale inimesele jääma oma valik ja ta ise otsustab, mida ta teha tahab ja kuidas ta välja näha tahab. 

Enne aga, kui sa hakkad dieeti pidama, on kõige targem pidada nõu arsti või toitumisspetsialistiga, et mitte oma tervist ohtu panna. 

 


Kuidas kaotada kaalu kiiresti? 

Kõige tähtsam on kuulata ja tunda oma keha. Sest keha on see, mis mõjutab su kaalutõusu, kui -langust. Ilma selleta ei tule sul nagunii midagi välja. Ja selle tõttu ongi nii, et kui sa ajad oma jonni edasi ega kuula oma keha, võib su keha hoopis solvuda. Seega kõigepealt tuleb sul oma keha tundma õppida ja selle jaoks pead sa välja arvutama oma kehamassiindeksi ehk KMI. Samuti oleks hea välja selgitada, mis on su ülekaalu põhjuseks. Äkki oled sa hakanud hoopis nii palju sporti tegema, et tegelikult on hoopis lihased need, mis kaaluvad palju? Kui sa aga tahad tõesti kiiresti kaalust alla saada, siis pead sa õppima oma keha kuulama. Näiteks söömise ajal keha suhtleb sinuga ja annab sulle teada, kuidas ta end tunneb. Kui sa aga ignoreerid neid märke, mida keha sulle saadab, ei tea sa, mida su keha tegelikult õieti kõige rohkem vajab selleks, et sina oleksid heas vormis ja et sa saaksid vabaneda liigsetest kilodest. Selle tõttu sa peaksid seadma sisse väikesed muutused oma eluviisis aga panema seejuures tähele, kuidas su keha nendesse muutustesse suhtub. 

Otsustades kaalu kaotada on meie esimene mõte muidugi see, et nüüd peab hakkama dieeti pidama. Sest muid võimalusi nagu pähe ei tule. Ainult, et sageli on aeg näidanud, et dieedid ei anna kõige paremaid tulemusi, otse vastupidi. Selleks, et kaalu kaotada ja kiiresti, pead sa igasuguse dieedipidamise ära unustama. Sest alustades dieedi pidamist hakkavad liigsed kilod muidugi kohe kaduma aga tavaliselt tulevad nad ka üsna ruttu tagasi niipea, kui sa oled oma endiste eluviiside juurde naasnud. Lisaks sellele võib dieedi pidamine su tervise ära rikkuda ja panna organismile paraja põntsu. Ja selle tõttu võid sa tunda lõpuks suurt väsimust ja kurnatust. Sest kuna sa tarbid vähem kaloreid, ei jaksa su keha sinuga enam sammu pidada. Sellele lisandub ka see oht, et kuna sa kogu aeg valid, mida sa sööd, siis ühel hetkel sa murdud ja nii need kaotatud kilod tulevadki ruttu tagasi. Ja kui sa hakkad taas "normaalselt" toituma, hakkab su keha veelgi rohkem rasvu varuma, et olla valmis uuteks võimalikeks dieetideks. 

 

 

Kui sa aga tahad kaalu kaotada, siis mingit saladust siin ei ole: sa pead õppima õieti toituma ning tegema sporti. Ja nii äraleierdatud, kui see ka ei ole, on see ainus viis, mis aitab kiiresti ja korralikult kaalu kaotada. Igal toiduainel on oma koht. Valkudel on oluline koht meie toidusedelis, sest just valgud aitavad kehal rasvast vabaneda. Ka kartulit ja teravilja tuleb süüa, ainult mõõdukas koguses. Rasvast ei tohi samuti loobuda, sest rasvained sisaldavad E vitamiini, mis on vajalik organismi normaalseks funktsioneerimiseks. Kindlasti ei tohiks end näljutada ent parem oleks mitte süüa söögiaegade vahel. Samuti tuleks hoiduda rasvase ja magusa toidu söömisest. Ainuüksi toitumisest sõltub 80% meie kehakaalust, ülejäänud 20% sõltub kehalisest aktiivsusest. Isegi, kui sa ei ole suur spordiinimene, siis alusta sellest, et sa hakkad rohkem liikuma. Näiteks käi palju jalgsi. Ja leia endale selline spordiala, mis aitab sul iga päev natuke rohkem kaloreid põletada.

 

Kommentaare ei ole