Viimased lood

latest

Millised muutused varbaküüntel võivad märku anda liiga kõrgele kolesteroolitasemele

   Tõtt tunnistades tuleb öelda, et ega me suurt oma varbaküünte pärast ei muretse. Doktor Sami Firoozi sõnul võivad varbaküüned a...


 

 Tõtt tunnistades tuleb öelda, et ega me suurt oma varbaküünte pärast ei muretse. Doktor Sami Firoozi sõnul võivad varbaküüned aga märku anda liiga kõrgest kolesteroolitasemest. 

Kolesterool on meie organismi normaalseks funktsioneerimiseks hädavajalik ühend - selleks, et täita keha vajadusi, toodab organism kolesterooli ise piisavas koguses. Kolesterool on selline rasvane aine, mis on steroidide tüüpi hormoonide peamiseks koostisosaks. Liiga rasvase toidu tarbimine tõstab kolesterooli taset veres. Liigne kolesteroolitase aga võib põhjustada südame-veresoonkonna haiguseid ummistades artereid. Sellepärast tuleks jälgida oma toitumist paremini.

 

 

Doktor Firoozi sõnul aga võivad varbaküüned märku anda sellest, et kolesteroolitase on liiga kõrge. Kui varbaküüned on muutunud hapraks ja lähevad kergelt katki, kui küünte kasv on liiga aeglane, võib see olla märgiks, et kolesteroolitase on liiga kõrge. 

Loomulikult on kõige targem konsulteerida arstiga ja kontrollida oma tervist regulaarselt.

Foto : unsplash/ Billie

 

Kommentaare ei ole