Viimased lood

latest

13 parimat toiduainet hommikusöögiks, mis annavad sulle päevaks vajalikku energiat

    Foto : unsplash / Ben Kolde      Hommikusöök on päeva k...

 

 

Foto : unsplash / Ben Kolde

 

 

 Hommikusöök on päeva kõige olulisem söögikord. Just hommikusöök tagab sulle terveks päevaks vajalikku energiat ja aitab sul õhtuni vastu pidada. Juba ainuüksi selle tõttu on tähtis valida hoolikalt seda, mida sa hommikul sööd. 

Paljud inimesed jätavad päeva esimese söögikorra vahele, ometi on hommikusöök see, mis aitab oodata järgmise söögikorrani. Lisaks sellele annab korralik hommikusöök sulle veerandi keha päevasest energiavajadusest. 

Ei maksa unustada, et enne hommikusööki on keha olnud ilma toiduta terve pika öö jooksul meie une ajal. Seega on oluline ärgates organismi toita selleks, et tagada ajule ja organitele vajalikke toitaineid ja vedelikku. 

Hommikusöök on tõesti nii oluline toidukord, mis annab sulle energiat kogu päevaks. Hommikusöögi vahelejätmine võib tervist isegi ohtu seada.

Näiteks võib see halvasti mõjuda keskendumisvõimele, sest miski ei anna sulle energiat rohkem, kui päeva esimene eine. Kui sa hommikul ei söö, võib ka väsimus sind rohkem kimbutada. 

Samuti selgub, et hommikusöögi vahelejätmine mõjutab ka meie une kvaliteeti, sest nii rikume me kogu päeva rütmi. Alustades päeva tühja kõhuga, sööme me sageli rohkem järgmise toidukorra ajal, see aga lükkab seedimisprotsessi edasi päeva ülejäänud osa ja isegi öö peale. Ainuüksi selle tõttu võid sa tunda veelgi suuremat väsimust isegi, kui sa oled korralikult maganud. 

 

 

 

 

 

Mida sa võiksid hommikusöögi kõrvale süüa selleks, et saada vajalikku energiat?

 

Avokaado

Kui sulle meeldib hommikuks midagi soolast süüa, siis avokaado on väga hea valik. Avokaado sisaldab palju valke ning aitab turgutada keskendumisvõimet ning parandab ajutööd. 

Mesi

Selleks, et kohe hommikul oma keha energiaga täita, on soovitatav süüa midagi magusat. Mesi on selleks ideaalne valik, sest mesi on looduslik ja ei ole väga rasvane.

Või

Või sisaldab palju süsivesikuid. Hommikul võid sa seda endale lubada selleks, et su keha saaks normaalselt funktsioneerida. 

Köögiviljamahlad

Köögivilju süüakse rohkem päeva teiste einete kõrvale aga hommikul on väga tervislik juua klaas köögiviljamahla. 

 

 

 

 

 

Chia seemned

Chia seemned sisaldavad rohkesti antioksüdante, mis aitavad võidelda väsimuse vastu.

Pähklid

Kõik pähklid on väga head selleks, et anda energiat ja vitamiine terveks päevaks kehale.

Munad

Munad sisaldavad rikkalikult valke, see aga aitab ajul korralikult töötada.

Sai ja leib

Sai ja leib annavad päeva alustamiseks vajalikku energiat. Eriti hea oleks, kui sa valid teradega täistera tooted. 

Puuviljad

Puuviljad sisaldavad rikkalikult vitamiine, kaaliumi, kiudaineid ja palju teisi toitaineid. Söö julgelt puuvilju hommikusöögi kõrvale.

Kohv

Kohv aitab võidelda väsimuse vastu.

Linaseemned

Linaseemned sisaldavad palju valke ning aitavad ajul paremini töötada. 

Teraviljad

Teraviljad tagavad organismile vajalikke süsivesikuid ning varustavad keha energiaga. 

Roheline tee

Nii nagu kohv, sisaldab roheline tee kofeiini, mis aitab sul olla heas vormis terveks päevaks.Kommentaare ei ole