{ads}

HIDE

Viimased

latest

4 märki, mis viitavad sellele, et su suhe ei ole normaalne ja sa pead ruttu ära minema, ilma tagasi vaatamata

  Foto : unsplash / Charlie Foster Kas see, kui palju te tül...

 

Foto : unsplash / Charlie Foster

Kas see, kui palju te tülitsete, võib anda aimu probleemi tõsidusest? Sellele küsimusele katsus Ameerika terapeut Rosara Torrisi vastust anda. 


Aeg-ajalt tülitsemine on normaalne

Selles ei ole mitte midagi halba, kui inimesed, kes elavad koos sama katuse all, tülitsevad mõnikord, sest ikka tuleb ju erimeelsusi ette. Muidugi tingimusel, et tülitsemise põhjus on siiski normaalne ja tülitsemist ennast ei tule väga tihti ette, vähemalt mitte nii palju, et see häiriks pereelu. Ükski lahkheli ega eriarvamus ei ole meeldiv aga see on osa normaalsest suhtest. Sest vaidlemine tähendab ka oma väärtushinnangutest, arvamustest ja ideedest kinnipidamist. Ja see on tegelikult ju suhtlemise osa. 


Millised märgid viitavad sellele, et su suhe ei ole normaalne

On märke, mis aitavad teada saada, kas suhe on normaalne või mitte. 

 


Kannatused

Kui üks partneritest kannatab tõsiselt suhtes ettetulevate tülitsemiste tõttu, kui ta kehatemperatuur tõuseb ja südamerütm kiireneb, siis on tülitsemistest saanud tõsine probleem.


Teemad, mis korduvad tihti

Kui kogu aeg heidetakse ette ja tülitsetakse samade põhjuste pärast, on selleks siis religioon, raha, seks, laste saamine jne, siis võib see olla märgiks, et su suhe hakkab läbi saama.


Verbaalne vägivald

Kui su kaaslane solvab sind sõnadega ja muutub labaseks, siis ei ole su suhe normaalne.


Täielik vaikus

Kui üks partneritest sulgub iseendasse kohe, kui erimeelsus peaks tekkima ja keeldub igasugusest suhtlemisest, siis on su suhe halb. Käitudes niimoodi hoidub inimene dialoogist ega tahagi rääkida ning käitub täiesti arvestamatult teise inimese vastu. Tegemist on ühe manipulatsiooni vormiga, mida on laialdaselt täheldatud isiksusehäiretega inimeste juures. 


 

Kommentaare ei ole