{ads}

HIDE

Viimased

latest

Kui vanaema leiab, et ta peaks lapselapse hoidmise eest tasu saama, lapse ema aga sellest aru ei saa ja leiab, et see on imelik, siis kellel on õigus

  foto : unsplash / Nikoline Arns     Tegemist on ühe vanae...

 

foto : unsplash / Nikoline Arns

 

 

Tegemist on ühe vanaemaga,kes iga päev oma lapselast hoiab ja kes leiab, et ta peaks saama lapsehoidmise eest tasu. Tema minia sellest aru ei saa ja leiab, et see on isegi üleliigne.

See on suur õnn, kui vanaemal on aega ja võimalust hoida lapselapsi. Vanemate jaoks on see kõige parem lahendus. Selles loos aga pakkus vanaema ise oma abi, öeldes, et ta on valmis hoidma pojatütart, samal ajal, kui vanemad tööd teevad. Vanemad olid loomulikult rõõmuga nõus. Ainult, et vanaema ootas, et ta saab lapselapse hoidmise eest tasu. 

 

 

Vanaema ise on just pensionile jäänud ja saab lastega väga hästi läbi. Minia kiidab teda, et tal pole muretseda vaja, sest vanaema hoolitseb hästi lapselapse eest, valmistab söögid ja koristab. Aga hoolimata kõigest sellest oli ta ebameeldivalt üllatunud, kui vanaema andis mõista, et ta peaks lapselapse hoidmise eest tasu saama. Täpsemalt öeldes, oli vanaema küsinud lausa tunnitasu. Minia oli sellest nii üllatunud, sest tema jaoks on lapselapsega koos olemine nii väärtuslik ja hindamatu, et ta ei saa aru, kuidas saab selle eest üldse raha küsida. Kuidas saab küsida raha aja eest, mille vanaema saab veeta koos oma lapselapsega?!?

Lapse ema selgitas, et kui tema oli väike, siis hoidis tema vanema teda ja ta õde kogu aeg. Ja mitte kunagi ei küsinud vanaema tasu nende hoidmise eest, ta ei saanud nende hoidmise eest ei tasu ega kingitusi, tema vanaema hoidis neid ainult armastusest oma lapselaste vastu. Ja tema ise hoidis noorest peast sageli oma väiksemaid õdesid ja vendi, otse loomulikult tegi ta seda tasuta. 

 

 

Kummal on õigus - kas vanaemal või minial? 

Lapse ema jätkab, et ta on nüüd täielikus segaduses ega tea, mida mõelda. See lugu tekitas temas nördimust ja rikub ta suhet mehega. Sest mees leiab, et ta ema peakski lapselapse hoidmise eest tasu saama, sest kui vanaema ei hoolitseks nende tütre eest, peaksid nad palkama lapsehoidja ja maksma tõenäoliselt rohkem. 

Ja loomulikult ei maksa ka ära unustada, et lapse vanaema ei hoia ainult last, vaid teeb ka söögid ja koristab. Ja kui ka minia enda vanaema kunagi hoidis oma lapselapsi tasuta, siis pole teada, mida ta tegelikult sellest arvas, võib-olla oleks ka talle meeldinud saada selle eest tasu. Antud lugu avaldati Brightside' veergudel, kus lapse emale soovitati panna end vanaema asemele. Vanaema ei ole veel kaua pensionipõlve nautinud, võib-olla muretseb ta oma rahaasjade pärast ega tea, kas tuleb toime tulevikus. Samuti soovitati minial ämmaga rahulikult rääkida, ilma ärritumata. 

Ja lõpuks peaks lapse ema järele mõtlema ning kaaluma, kas ta ikka tahaks, et lapse lihase vanaema asemel hoiaks täiesti võõras inimene tema tütart. Enamik vanaemasid ei oota, et neile makstakse lapselaste hoidmise eest aga tegelikult on täiesti mõistlik neile pakkuda selle eest mingitki tasu. Sest lapse eest hoolitsemine on üsna aeganõudev töö. Lapse toitmine, riiete vahetamine ja valvamine on väsitav ja kurnav, eriti vanemas eas.


Kommentaare ei ole