Viimased lood

latest

Vaata, kui kaua peaks sinu lõunasöögiaeg kestma selleks, et mitte paksuks minna

     Töö juures on lõunasöögiaeg kõige tähtsam hetk päeva jooksul. Ja just selle tõttu ei tohi süüa ükskõik kuidas. Mõnikord ajapu...

 


 

 Töö juures on lõunasöögiaeg kõige tähtsam hetk päeva jooksul. Ja just selle tõttu ei tohi süüa ükskõik kuidas. Mõnikord ajapuudusel muidugi ei ole teist valikut, kui võtta midagi kiiresti hamba alla ja tegeleda ruttu oma kohustustega edasi aga tegelikult on väga oluline pidada kinni kindlast söögiajast, juba selle jaoks, et ära hoida seedeprobleeme ja paksuks minemist.

Lõunasöögiajale peaks jätma vähemalt 35. minutit, kõige parem oleks, kui su lõunapaus kestab 50. minutit.

Lõunasöök peaks koosnema kolmest etapist: esimene etapp on lõdvestumine ja lõunasöögiks valmistumine. Spetsialistide sõnul on oluline tunda ennast rahulikuna söömise ajal, mitte olla pinges ega mõtelda oma probleemidele, ainult sel viisil saab seedesüsteem kõige optimaalselt oma funktsioone täita. 

 

Söömine ise võiks aega võtta keskmiselt 25 - 30. minutit, kindlasti tuleks võtta piisavalt aega toidu mälumiseks. Sest ei maksa ära unustada, et seedimine algab juba suust. Mida vähem sa toitu mälud, seda rohkem peab magu sinu eest tööd ära tegema seda seda pikem on seedimisprotsess, mis omakorda kutsub esile väsimustunde. Korralikult toitu mäludes sellist probleemi ei teki, kõht saab rutem täis ja pealelõunal ei teki isu näksimise järele. 

Ja kõige lõpetuseks oleks hea minna kõndima veerand tundi selleks, et parandada vereringet. Tänu sellele ei tunne sa raskustunnet peale söömist ja ei teki ka unisust.

 

Foto : unsplash / Hermes Rivera

Kommentaare ei ole