Viimased lood

latest

Miks rasv koguneb just kõhupiirkonda?

      Foto : unsplash /Towfiqu barbhuiya Kõhuõõnde ladestunu...

 

 

 

Foto : unsplash /Towfiqu barbhuiya

Kõhuõõnde ladestunud rasva nimetatakse vistseraalseks rasvaks. Tegemist on kõige ohtlikuma rasvaga, mis koguneb elutähtsate elundite ja lihaste ümber ning mis võib põhjustada diabeeti, kolesterooli, südame-veresoonkonna haiguseid jne. Kuidas sellest rasvast vabaneda? 


Mis on vistseraalse rasva peamiseks põhjustajaks?

Vistseraalne rasv ei tule üleöö. Selle moodustumist soodustavad mitmed erinevad tegurid, mis aitavad kaasa rasva ladestumisele. Nende tegurite seas tuleb ära märkida hormoonid, pärilikkus, ravimid, vanus ja füüsiline aktiivsus. Selleks aga, et teada saada, kas sul on vistseraalset rasva, tuleb vaadata kehakuju. Sellisel puhul on vöökoht puusadest laiem ja keha on õunakujuline. Ekspertide sõnul mõjutab kõhurasva teket aga kõige rohkem meie endi toitumine. Kehakaal on seotud otseselt toitumise ja energiakuluga, kui sa sööd rohkem kaloreid ehk siis energiat, mida su keha vajab, võtad sa kaalus juurde; kui sa tarbid vähem kaloreid, hakkab kaal kaduma ja sellega kaob ka vistseraalne rasv.

 

 Rasva on aga olemas kahte tüüpi: hea ja halb rasv. Hea rasv ladestub nahaalusesse piirkonda ja kaitseb organismi. Halb rasv ladestub aga organite ümber. Sellepärast on  tähtis pöörata tähelepanu oma toitumisele. See ei ole oluline, kui suured lihased sul on, tähtis on, et sa oleksid terve.


Kuidas vistseraalsest rasvast vabaneda?

Nüüd, kus me teame, et kõhurasva peamiseks põhjustajaks on vale toitumine, siis teame me ka, kuidas olukorda parandada. Eksperdid soovitavad teha väikeseid muutusi oma igapäevastes toitumisharjumustes. Selle jaoks tuleb sul loobuda mõnedest toitudes ning hakata rohkem sööma teisi. Rohkem tuleks sul hakata sööma puu- ja köögivilju ning valku, mis sisaldavad rohkelt väärtuslikke toitaineid ja tagavad organismile kõik, mida on vaja normaalseks funktsioneerimiseks. Valgurikaste toitude seast tuleks välja tuua linnuliha, kala, munad, pähklid, juust, kreeka jogust, läätsed, kinoa ja chia seemned.

 

 Kõrvale tuleks panna aga kõik toidud, mis sisaldavad rafineeritud suhkrut. Tavaliselt on sellised toidud madala toiteväärtusega ja teevad paksuks. Kui on soov kaotada kõhupealset rasva, siis on tähtis süüa nii palju, kui keha vajab ja mitte rohkem. Samuti tuleks hoiduda alkohoolsete jookide tarbimisest, mis ei ole tervisele sugugi kasulikud ja sisaldavad palju suhkrut.

Kommentaare ei ole