Viimased lood

latest

Kas sina kannatad ka kroonilise rahulolematuse käes?

    foto : unsplash / Nuno Silva  Mõnikord lihtsalt asjad ei...

 

 

foto : unsplash / Nuno Silva

 Mõnikord lihtsalt asjad ei lähe nii nagu peaks. Me kõik oleme tundnud seda tunnet. Kui sa aga oled pidevalt ja kogu aeg oma elus rahulolematu ilma, et sellel oleks mingit erilist põhjust, siis pead sa midagi muutma. Rahulolekutunne tähendab seda, et inimene on rahul sellega, mis tal on ja sellega, kes ta on. Rahulolematu inimene aga ei taha olukordadega leppida, ta analüüsib ja mõtleb kogu aeg, mida ta saaks oma elus muuta. Kui sa märkad, et sa ei ole oma eluga ja iseendaga rahul, siis peaksid sa midagi ette võtma. Sest krooniline rahulolematus tekitab apaatiat ja muudab su elu lihtsalt liiga negatiivseks. 


Märgid, mis viitavad, et sa oled krooniliselt rahulolematu

  • Sa oled kogu aeg halvas tujus ja rahulolematu
  • Sul on raske ennast motiveerida
  • Sa ei oska midagi oma eluga peale hakata
  • Sa mõtled üle
  • Sa keskendud rohkem sellele, mis on su elus halvasti ja korrast ära
  • Sa oled pettunud oma elus ja iseendas
  • Sa tunned enda sees tühjust
  • Sa tunned sageli igavust
  • Sa kahtled oma võimetes

 

Miks sa oled kogu aeg rahulolematu? 

Oled sa juba tundnud sellist asja, et isegi kui su elus on kõik hästi, tunned sina, et midagi on nagu puudu.

Sellel on mitmeid põhjuseid, miks sa oma eluga rahul ei ole. Inimesed ütlevad tihti, et nad ei ole rahul oma töö või eluga. Või siis on süüdi see, mida me sotsiaalmeedias teiste piltide läbi näeme. Nii tekib tunne, et kõikidel teistel on rohkem võimalusi, rohkem raha, rohkem õnne, parem elu, parem pere jne, kui sinul. Raske on nii leppida oma keskpärase eluga. 

 

 

Mis muudab inimesed rahulolematuks? 

1. Materialism

See võrdlusmoment teistega, et kuidas tema saab endale lubada sellist autot, maja, reisi, riideid, asju jne, tekitabki rahulolematusetunnet. Kuidas tema saab teenida paremat palka, kui sina? 

2. Kõrged ootused

Kui sa tahad kogu aeg olla parim ja anda parimat, siis ei ole sa kunagi rahul sellega, mida sa teed ja kes sa oled. Sest alati tekivad uued eesmärgid ja uued olukorrad, millega sa pead hakkama saama.

3. Su eluviis ei sobi sulle

Oled sa mõtelnud selle peale, kas su töökoht vastab su ootustele? Kas su sõbrad on sellised nagu sa seda tahaksid? Kas sa elad seal, kus sa tahaksid? Kui su elutingimused sulle ei sobi, tekibki rahulolematuse tunne oma eluga. 

4. Kartus muutuste ees

Kui sa oled kogu aeg rahulolematu, siis pead sa midagi oma elus muutma. Paljud inimesed teavad seda aga nad ei taha midagi muuta tegelikult hirmust, et mis siis saab. Ja jäävadki kõrvaltvaatajateks ning igavesti rahulolematuteks. 

5. Minevikus elamine

Kui sa kogu aeg mõtled selle peale, mis kunagi aset leidis ja juhtus sinu elus või kui sa leiad, et varem oli su elu palju parem, rahulikum ja muretum, siis teed sa ise oma elu õnnetuks. 


Kuidas oma mõtlemist muuta? 

Tee sisemise õnneni on pikk ja sa pead oma isiklikku kompassi kogu aeg sättima, õppima nägema ja hindama rohkem seda, mis sind õnnelikuks teeb ja mis ei tee. Loe, kuidas muuta oma elu positiivsemaks ja õnnelikumaks. 

1. Ole tänulik

Õpi hindama ka väikeseid asju oma elus, see muudab su elu kohe palju õnnelikumaks. Hakka tänulikkuse päevikut pidama, kirjuta iga päev üles kolm asja, mille eest sa oled tänulik. Näiteks inimesed, kes on sulle kallid. Või hea tass kohvi. Tore jutuajamine töö juures. Ilus reis. Nii õpid sa oma eluga rahul olema.

 

 

2. Mõtle oma elu üle järele

Selle jaoks, et rahulolematusest üle saada, pead sa teadma, mis su rahulolematuse põhjuseks on. Tee jooga harjutusi, see aitab mõtetes selgust saada ja olla rahus ning vaikuses. Seejärel kirjuta üles kõik, mis su elus hästi on ja mis ei ole. Ole sina ise seda nimekirja koostades. Kui sa oled selgeks teinud, mis su elus avaldab sulle negatiivset mõju, siis võid sa sealt edasi vaadata, mida sa teha saad. 

3. Sea endale positiivsed eesmärgid

Lapsepõlve eesmärgid ja unistused kaovad täiskasvanuna aja hõlma. Meie elu on liiga kiire ja stressirohke selleks, et unistada niisama. Me pöörame liiga palju tähelepanu teiste nõudmistele, oma tööasjadele või ühiskonna ootustele. See tekitabki pidevat rahulolematusetunnet.

Juba sellepärast tuleb endale seada positiivset laadi eesmärgid tulevikuks, mis annavad jõudu. Koosta näiteks selline kollaaž oma eesmärkidest, et nad oleksid sul kogu aeg silme ees ja et sa neid vahepeal ära ei unustaks. See aitab ka alateadvusel neid kiiremini ellu viia. Või otsi välja oma lapsepõlvepäevik ja vaata, millised soovid ja unistused sul sellel ajal olid. 

4. Inspireeri ennast

Kui sa oled kogu aeg rahulolematu ja õnnetu, siis ilmselt on sul üldse ideede ja motivatsiooni puudus, mis aitaks sul sellest negatiivsete mõtete ringist välja tulla. Otsi inspiratsiooni eneseabiraamatutest. 

5. Otsi seltskonda

Üksindus tekitab samuti rahulolematusetunnet. Selleks, et muuta oma elu õnnelikumaks, pead sa leidma endale uusi sõpru või suhtlema rohkem sugulastega. Tee teistele head ja su enda elu muutub paremaks. 


 
 

Kommentaare ei ole