Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kas eksiga sõpradeks jäämine on normaalne või ei?

    foto : unsplash / Harry Cunningham "No sõpradek...

 

 

foto : unsplash / Harry Cunningham

"No sõpradeks võime ikka ju jääda! "

Ilmselt oleme me ise nii öelnud või vähemalt mõtelnud oma elu jooksul. Tegelikult aga on nii, et nii palju, kui on erinevaid suhteid, on ka erinevaid lahku minemisi. On selliseid lahku minemisi, mis lõppevad pisarate ja nutuga ja on neid, kui mõlemad osapooled suudavad rahulikult oma erimeelsused selgeks rääkida. Kuidas ka ei ole, mõlemal puhul on kaotus üks ja selleks on elukaaslane. Inimene, kellele sa võisid toetuda, kellega sa võisid arvestada ning kellega sa olid harjunud oma elu jagama. Lastes sellel inimesel minna, kustutad sa ta enda elust ära ja alati see ei ole nii lihtne. Aga kas eksiga sõbraks jäämine üldse on võimalik ja kui hea selline mõte on? 

Suhteekspertide sõnul tuleks lahutuse korral lõpetada igasugune suhtlemine oma eksiga vähemalt mõneks ajaks. Omavahel sõpradeks jäämine ei lase sul oma eluga edasi minna ega uut lehekülge oma elus keerata.  Miks on hea jääda oma eksiga sõbraks? 

Kui sul on soov jääda oma eksiga ka edaspidi sõbraks, siis on see täiesti normaalne ja selle pole midagi imelikku. On neid paare, kes jäävad sõpradeks peale lahku minekut, sooviga hoida seda sidet, mis neid omavahel ühendas. Ja just peale lahku minekut saavad nad aru, et neid siduski kogu selle aja rohkem sõprus, kui armastus. See on selliste paaridega nii, kes ei ole pidanud oma suhtes tähtsaks intiimseid vahekordi näiteks. Loomulikult on ka teisi olukordi, näiteks lastega peredes ei saa üle ega ümber sellest, et tuleb ka edaspidi hoida normaalset suhtlemist. Selleks, et oma eksiga sõbraks jääd, tuleb kinni pidada kahest reeglist. 


Ole iseenda vastu aus

Tee endale selgeks, mida sa teie edaspidisest suhtest tahad. Kui sa loodad, et sellest sõprusest saab kunagi jälle armastus, siis on parem see lugu kohe lõpetada. Kui sa usud, et saad tema südame taas nii võieta, siis ei ole sa oma suhtest veel üle saanud. Üksi suhe ei pea vastu selliste tingimuste juures.

 

 

See on tähtis, et sa jätaksid talle aega, et ta saaks kõrvalt näha, milline inimene sa oled väljaspool teie suhet. Pane oma prioriteedid paika, otsi endale muid huvialasid, tee tulevikuplaane, ära ole temast sõltuv ja ära kutsu teda endaga kogu aeg kaasa. Ära võta temaga kogu aeg ühendust lihtsalt sellepärast, et teda lohutada või et ta end üksi ei tunneks ja mine oma eluga edasi.


Ära pane teist inimest kannatama

Kui sina tahad temaga ka edaspidi suhelda, siis küsi temalt, kas tema ka seda tahab. Võib-olla oled sina kõigest üle saanud ja läinud oma eluga edasi aga tema oma hinges kannatab veel. Sa pead ka tema soovi arvesse võtma. 

Ja mõtle selle peale, kui peaks juhtuma, et ta kohtub kellegi teisega, kas sa oleksid siis rõõmus nende üle? Ja kas tema suudaks rahulikuks jääda nähes sind kellegi teisega? Kui sa oled kindel, et teie tunded on juba ammu kadunud, siis võite te jääda sõpradeks. Kui sa aga tead, et sinu nägemine teeb talle haiget, on parem hoida temast eemale. 

Kommentaare ei ole