Viimased lood

latest

6 põhjust, mille pärast su kaal kogu aeg püsib sama numbri peal

    foto : unsplash / Louis Hansel Kas sa oled väsinud selle...

 

 

foto : unsplash / Louis Hansel

Kas sa oled väsinud sellest, et su kaal seisab? Vaatame, millised põhjused selle taga on. 

Ütleme, et sa oled otsustanud ennast käsile võtta, teha dieeti, vabaneda üleliigsetest kilodest, teha sporti ja parandada oma eluviisi. Ainult, et hoolimata kõikidest su pingutustest su kaal seisab sama numbri peal. Võib-olla algul suutsid sa kaotada paar kilo, nüüd aga tundub nagu püsiks kaal kogu aeg ega lange enam. Ometi pole sa midagi muutnud. Sööd ikka samamoodi ja teed edasi sporti. Mis siis lahti on? 


Miks kaal ei liigu? 

Kaalu kaotamine nõuab sihikindlust ja järjepidevust. Sageli on elu näidanud aga seda, et ühel või teisel hetkel lihtsalt enam ei jaksa ja vaim murdub. Millistel põhjustel aga kaal ei liigu? 


Sa teed liiga palju jõuharjutusi

Spordi tegemine on väga hea aga tähtis on ka valida, millist trenni teha. Kui sa tahad kasvatada lihaseid, siis on hea teha jõuharjutusi, nii muutub rasv lihasteks. Lihastega koos tõuseb aga ka kehakaal, sest lihased kaaluvad rohkem, kui rasv. Seega, kui sa tahad kaalust alla saada, siis pead sa hakkama tegema kardiotreeninguid (jooksmine ja ujumine). 


Sa lubad liiga tihti endale midagi head

Aeg-ajalt tuleb ka elu nautida ja lubada endale midagi head. Kui sa aga liiga tihti lubad endale head, magusat ja rasvast toitu, siis hakkab su keha varuma seda mustadeks päevadeks, teades, et sa ühel hetkel taas kavatsed end näljutada.

 

Hormoonid

Naiste elu pole üldse lihtne. Vanuse kasvades hormonaalsed muutused ei lase enam kehakaalul nii lihtsalt langeda. Menopausi eelsel või selle ajal on veelgi raskem liigsetest kilodest vabaneda. Kõige parem oleks sellisel puhul paremini oma toitumist jälgida.

 

 

Stress

Terves kehas terve vaim, kas pole nii? Keha ja vaim käivad käsikäes, üks ilma teiseta ei toimi. Seega, kui sa ei ole kõige paremas vormis, siis ei ole ka su enesetunne kõige parem. Seega enne dieeditamist hoolitse oma vaimse tervise eest. Stress põhjustab kaalutõusu ja ei lase sul kaalust alla saada.

 

Rutiin

Kas su treeningukava ja toidulaud on muutunud liiga üksluiseks? Kas sa sööd peaaegu kogu aeg sama toitu ja teed samu harjutusi? Ilmselt just tänu sellele rutiinile said sa esimestest kilodest lahti ent ühel hetkel keha harjus uue eluviisiga ja ei reageeri enam. Kui sa tahad, et kaal uuesti liikuma hakkaks, pead sa muutma uuesti oma toitumisharjumusi ja tegema teistsuguseid harjutusi.

 

Kinnisidee

Ütleme, et sa oled otsustanud end käsile võtta ja oled motiveeritud. See on väga hea. Ainult, et sellest ei tohiks saada mingi kinnisidee. Sa ei saa mõtelda oma kehakaalule kogu aeg. Sest siis jääbi kaal seisma. Võta asja rahulikult. Ära sunni oma keha ja ära ole enda vastu liiga karm. Muidu su keha ei tee enam sinuga koostööd ja ongi kõik. 



Kommentaare ei ole