Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Märgid, mis näitavad, et sa kannatad unepuuduse all

  foto : unsplash / Shane   Kui väsimus muutub juba liiga suureks, võivad sellel olla tõsised tagajärjed. Enne aga saadab keha märguandeid, ...

 

foto : unsplash / Shane

 

Kui väsimus muutub juba liiga suureks, võivad sellel olla tõsised tagajärjed. Enne aga saadab keha märguandeid, et aeg on midagi ette võtta enne, kui asi hullemaks muutub. Millised need märguanded on? 


Millised märgid annavad märku unepuudusest? 

Üldiselt öeldakse, et inimene peaks magama vähemalt 8 tundi selleks, et end hästi tunda. Kui magada vähem, kui tavaliselt, võibki väsimus endast märku anda. See väsimus ei lase normaalselt mõtelda ega tegutseda. Veelgi hullem, väsimusega võivad kaasneda ka mälulüngad ja masendus. Enne aga oleks hea kuulata oma keha.

Märguanded, mis annavad sageli märku unepuudusest, on ilma põhjuseta tekkivad lihasvalud. Kui terves kehas on tunda lihaspingeid  ja -valusid, siis võib selle põhjuseks olla halb une kvaliteet. 

See on ka arusaadav, sest sügava une faasi ajal keha taastub. Kui inimene ei maga piisavalt, ei puhka ta välja ja kehal ei ole aega taastuda, selle tõttu tekibki väsimus. Keha muutub letargiliseks või tekivad valud, igasugune tegevus võib tunduda üle jõu käiv. Kõige selle taga on aga unepuudus. 

Selleks, et seda ära hoida ja parandada une kvaliteeti, ei tohi õhtuti süüa liiga hilja ning võimaluse korral süüa midagi kergemat. Hoiduda tuleks ka stressist ja liigsest muretsemisest.

Kommentaare ei ole